Studenti se předvedli ve velké večerní

21. 3. 2022 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Nádherné bílé šaty, dokonalý účes, nervozita, poslední přípravy a pak už jen ukázat to nejlepší, co se za poslední měsíce naučili. V pátek 18. března se v sále společenského domu představili účastníci letošního tanečního kurzu. 


„Veřejnost samozřejmě nemá přístup na ty nácvičné hodiny, proto na konci každého kurzu následuje prodloužená. Nejde v podstatě o nic jiného, než ukázat rodinám a přátelům, co jsme se za ten rok všechno naučili. Nejdříve se v podobě slavnostní polonézy a několika tanců předvedou studenti sami, po slavnostním úvodu se přidají všichni,“ vysvětluje význam slavnostního večera taneční mistr Viktor Janč, který v Hustopečích vede taneční kurzy již několik desetiletí.

Lekce tanečních začaly v říjnu loňského roku a účastnilo se jich na 35 párů, především studentů místního gymnázia. „Po dvouleté odmlce jsme po koronavirové pauze dostali tu šanci taneční opět uspořádat. I tak se to neobešlo bez asi dvouměsíční pauzy, takže jsme letos měli taneční vlastně na dvakrát. Měli jsme studenty hned ze dvou ročníků a bylo to hodně příjemné,“ popisuje průběh roku Janč.

Během roku se studenti mohli seznámit se základními společenskými tanci. „Učili jsme se základní tance jako walz, valčík, polku, ale i zábavnější tance jako cha-cha, swing, tango a další. Bylo toho opravdu hodně a bavilo mě to,“ říká studentka Amálie Ježorková.

Souběžně s klasickým tanečním se tradičně konaly i lekce pro dospělé. Na tzv. Taneční polepšovně se letos koronavirová pauza podepsala mnohem výrazněji. „Polepšovna se nám bohužel hodně rozpadla, tam se nám nepodařilo navázat na tu dvouměsíční pauzu, takže to se nepovedlo. Z osmi párů nám zůstal v podstatě jeden, ale věříme, že v dalších letech to napravíme,“ usmívá se Viktor Janč.

Taneční lekce jsou součástí kulturního kalendáře města už několik desetiletí a zdá se, že jejich budoucnost v Hustopečích bude pokračovat. „Za mě je důležité, že studenty místního gymnázia tanec baví a že na taneční chodí rádi,“ neskrýval radost z povedeného večera Janč. -nov-

odebírejte přes RSS