Svatý Martin přijede 17. listopadu. Přiveze mladé víno i husu

7. 11. 2018 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Víno

V sobotu 17. listopadu se bude v Hustopečích připíjet Svatomartinským vínem. Podle prastaré tradice se se mohou lahve s mladým vínem otevřít až v den sv. Martina, tedy 11. listopadu. Do té doby zraje víno v lahvích. Přestože se vždy jedná o krátkou dobu, vína získávají osobitý charakter a hlavně svou typickou svěžest. Navíc bylo toto období vždy spojeno s předvánočním časem hodování a zábavy, proto vzniklo spojení – mladé víno a křupavá husa.


Oslavy Svatomartinských vín a husí vypuknou ve stanu na Dukelském náměstí v 10 hodin dopoledne. K ochutnání bude všech šest schválených odrůd Svatomartinského: Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské červené rané, Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Ve stanu nebude chybět ani svatomartinská husa se zelím a knedlíkem. Návštěvníky přivítá sám svatý Martin, který dorazí na koni s početnou družinou přesně v 11 hodin a 11 minut. Sv. Martin dokonce slibuje, že letos přiveze sníh. Dobrou náladu podpoří cimbálová muzika Gryf a můžete se těšit i na ukázku sabrage a různých technik otevírání vín.
Mladá vína budou k ochutnání také v otevřených sklepích ve vinařské uličce Na Hradbách. K oslavám se připojí i čtyři restaurace, které budou nabízet speciální svatomartinské menu.
Cena degustační sady činí 230 Kč, obsahuje skleničku, katalog a deset poukázek na vzorek mladého vína ve stanu na náměstí, každá další poukázka stojí 20 Kč.
Přijďte si letos poprvé ťuknout mladým vínem.

-ves-

34877

 

odebírejte přes RSS