Menu Hledat

Svatý Martin přivezl místo sněhu slunce

14. 11. 2022 · 1 minuta čtení · 21 fotografí · 1 video
Téma Víno
"Zdravím lid zdejší i přespolní!" Těmito slovy přivítal svatý Martin návštěvníky Oslav Svatomartinských vín a husí na Dukelském náměstí. V sobotu 12. listopadu se jich tu sešlo okolo tisícovky. A není divu – slunečné počasí si žádalo vyrazit ven mezi lidi. 


"Máme krásné počasí, máme řemeslný jarmark, víno, pečenou husu a další dobroty, máme cimbálovou hudbu, Darebný ženy a Hanáckoslovácký krúžek z Velkých Pavlovic, jsme připraveni na vše," smála se spokojená produkční Karolína Hrnčiříková.

Právě sluncem ozářené krojované páry z Hanáckoslováckého krúžku vytvořily spolu s cimbálovou muzikou před radnicí tu pravou posvícenskou atmosféru, kterou korunoval příjezd svatého Martina.  

Hlavním bodem programu však byla ochutnávka svatomartinských vín. V jednotlivých stanech se rozlévalo 47 vzorků. "Mezi svatomartinská vína mohou být zařazeny jen některé odrůdy, a ty tu máme k ochutnání všechny," doplnila Hrnčiříková. 

Návštěvníci si pochutnávali na pečené huse a seznámili se i s mladým vinařem Filipem Nevědělem, který se specializuje na výrobu oranžového vína. Řeč samozřejmě padla i na letošní úrodu. "Bude to dost specifický ročník, protože jsme letos měli hodně horké léto, ale září bylo naopak deštivé a pod mrakem, takže to se určitě do chuti vína promítne. Myslím si, že letošní ročník bude hodně lehký, svěží, plný kyselinek," pronesl sympatický vinař před zaplněným náměstím. 

Svatomartinské oslavy se protáhly do večerních hodin a nejeden návštěvník odcházel domů s lahvinkou mladého vína a porcí pečené husičky. -nov-

 

odebírejte přes RSS
česky english deutsch