Svaz tělesně postižených besedoval ve společenském domě

13. 11. 2023 · 2 minuty čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Poslední velkou společnou akci před nadcházejícím adventem si užili členové Svazu tělesně postižených Hustopeče, kteří si již několik let drží titul největší organizace Jihomoravského kraje.


Přítomné přišli pozdravit i zástupci jednotlivých obcí a odpovídali jejich otázky. Starostka Hustopečí Hana Potměšilová zodpověděla pravděpodobně nejaktuálnější dotaz nejen seniorů – kdy bude k novému supermarketu Kaufland jezdit autobus? „Musím zdůraznit, že to není naše investice a nemůžeme do ní úplně zasahovat. Nicméně jsem propojila zástupce Kauflandu, potažmo celého areálu, se zástupci Kordisu, a výsledkem je to, že již dochází k postupní realizaci nové zastávky. Nebude to ale hned,, protože jízdní řády se mění dvakrát ročně. Prosincový termín se určitě nestihne, červnový termín pravděpodobně také ne, takže nejpozději příští rok v prosinci by mohla některá z pravidelných linek zastavovat i u nového supermarketu,“ vysvětlila. 

Besedu s hosty prokládala svým zpěvem harmonikářka Mirka Šubíková a navodila v sále veselou atmosféru. Po náročné sezoně se tak členové svazu začali těšit na klidnější část roku. „Máme za sebou mezinárodní tábor seniorů, který jsme strávili s přáteli z Modry a Benátek nad Jizerou ve Vranovské Vsi. A jsem strašně ráda, že všech 52 účastníků odjíždělo spokojených. Měli jsme také zájezd do Sezimova Ústí, kam vyrazily dokonce dva autobusy. Kromě toho jsem vyřizovala i dotaci z Ministerstva zdravotnictví, se kterou bylo opravdu hodně zařizování, takže jsem ráda, že se nám ten rok konečně blíží ke konci a budeme moci odpočívat,“ smála se dlouholetá předsedkyně svazu Bohumila Defeldová.

A jaký byl pro svaz rok 2023? „Musím říci, že smutný. Jednak proto, že jsem byla nucena rušit spoustu akcí pro nízký zájem ze strany členů a jednak proto, že spousta členů odešlo na věčnost. Proto jsme za ně i dnes drželi minutu ticha. Je nás čím dál méně, trápí nás různé zdravotní neduhy, všechno se stále zdražuje, takže to nebylo moc radostné. O to víc se těšíme na rok následující a doufáme, že bude lépe. Pro všechny,“ svěřila se Defeldová a popřála k nadcházejícím svátkům. -nov-

odebírejte přes RSS