Svaz tělesně postižených si zvolil předsedkyni pod dohledem hejtmana

19. 3. 2023 · 2 minuty čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Z města

Jméno paní Bohumily Defeldové je v Hustopečích už od roku 2008 neodmyslitelně spjato s místní organizací Svazu tělesně postižených. A bude tomu tak i dalších pět let. Na volební schůzi to v pátek 17. března odhlasovala naprostá většina přítomných členů.


Staronové předsedkyni budou k ruce i staronové kolegyně – místopředsedkyně Vojtěška Kadrnková a hospodářka Eva Kamenská. „Obě jsou velmi šikovné ženské a já jsem do vedení kandidovala jenom proto, že ony dvě jsou tak skvělé a se vším mi pomáhají. Bez nich by to nešlo,“ svěřila se paní Defeldová. 

Volební schůzi navštívili zástupci města i okolních obcí a dokonce i hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. Během odpoledne se kromě volby nového vedení diskutovala také některá důležitá témata. Starostka města Hustopeče seznámila seniory s připravovaným dotazníkovým šetřením komunitního plánování, místostarosta Jan Horák hovořil o změnách v senior dopravě a starosta sousedních Starovic Antonín Kadlec o rozestavěném areálu nového supermarketu Kaufland.

Dotazy přítomných byly mířené i na hejtmana. „Já jsem strašně rád, že jsem dnes mohl přijet a když jsem vstoupil do sálu, tak jsem měl kvůli tomu počtu lidí pocit, že to musí být krajská schůze. Přitom je to opravdu jenom svaz Hustopečska, což je neuvěřitelné. Jsem rád, že se senioři nebáli zeptat na to, co je zajímá. Nejčastěji jsme se bavili o dopravě, konkrétně o vlacích. A rád jsem odpověděl, že slíbené nové vlakové soupravy budou do Hustopečí jezdit již v dubnu,“ prozradil.  

Svaz tělesně postižených je s 487 členy nejen největší, ale i nejaktivnější organizací Hustopečska a celého kraje. Již nyní má v plánu několik zájezdů a ve spolupráci s městem i tábor seniorů. „Pořád jsme ještě všichni poznamenaní dobou Covidu, pořád si neseme následky nejen zdravotní, ale i takové ty sociální. Některé zájezdy jsme dokonce museli zrušit, lidé nejezdí, bojí se, šetří. Ale my se nevzdáváme a stále máme spoustu plánů, na které se těšíme,“ zhodnotila Defeldová a poděkovala členů, za projevenou důvěru. -nov-

odebírejte přes RSS