Menu Hledat

Obrazy a obrázky vystavuje v knihovně Milana Smetanová

11. 5. 2015 · 1 minuta čtení · 4 fotografie
Škola vidění a já. To je název výstavy, která je od první květnové středy otevřena ve vestibulu Centra celoživotního vzdělávání. Své obrazy a obrázky na ní představuje amatérská malířka z Velkých Němčic Milana Smetanová.
„Maluji takovou všehochuť. Postavy, krajiny, architekturu, moře. Z technik u mě najdete pastel, olej, akryl i akvarel,“ vyjmenovala malířka.
Výstava v hustopečské knihovně je pro ni premiéra. Všichni její kamarádi už obrazy od ní doma mají a teď by chtěla pokročit dál. Začátkem nové etapy by jí měla být právě první výstava.
„Malování mě baví a chci zkusit nové techniky i náměty. Například abstrakci. Myslím, že se mám ještě hodně co učit,“ svěřila své plány do budoucna Smetanová, která se malování věnuje asi tři roky. Odrostly jí dětí a najednou podle svých slov měla spoustu času navíc.
„Moje kamarádka z Velkých Němčic, akademická malířka, pořádá kurzy malování. Zlákala mě do nich a tam jsem zjistila, že mně to jde a hlavně baví. Kurzy už mi pak nestačily, malovala jsem i doma a najednou se mi obrazy začaly hromadit,“ smála se Milana Smetanová.
Inspiraci a náměty nachází hlavně na internetu. Inspirují ji současní malíři, fotografové i staří mistři. Její díla budou k vidění v Městské knihovně Hustopeče do 28. května 2015.
Sledujte reportáž v Hustopečském magazínu č. 307, vychází v pátek 15.5.2015. 
(Text a foto: Jana Rozková) 
[caption id="attachment_21205" align="alignnone" width="700"] Milana Smetanová vystavuje v Městské knihovně Hustopeče od 6. května 2015.[/caption] 
odebírejte přes RSS
česky english deutsch