Světový duel vín v Hustopečích nabídne 555 vzorků, více než 360 bude ze světové produkce

19. 11. 2019 · 1 minuta čtení · 4 fotografie
Téma Víno
Světový duel vín v Hustopečích si v sobotu 23. listopadu připíše jubilejní desátý ročník. Kulatiny si zaslouží nezapomenutelnou oslavu, na kterou má akce skvěle našlápnuto. Nabídne 555 vzorků vín, z nichž téměř dvě třetiny budou ze zahraničí. Jedná se o vůbec nejvyšší podíl světové produkce napříč ročníky.
Najdete zde vína z 24 států světa i skvělá moravská. Můžete se těšit například na fantastickou kolekci jednašedesáti sauvignonů z celkem 14 zemí nebo úžasnou přehlídku rýnských ryzlinků, která nabídne čtyřiasedmdesát vzorků z 10 států.
Mezi perličky letošního ročníku patří víno z vinic rostoucích na nejjižnějších místech Afriky, v Mysu Dobré naděje, i vína z toskánských vinic, jejichž majitelem je zpěvák Sting. Ten si kousek od Florencie založil vlastní farmu a vinařství, kde produkují se svojí ženou víno podle zásad biodynamického zemědělství.
 A to je jen malá ochutnávka z pestré škály „duelových“ vín. Stálé místo v nabídce mají ta z tradičních vinařských velmocí, mezi které řadíme Rakousko, Francie, Německo či Itálii, ale přehlídku obohatí i země, kde vinařství a vinohradnictví nehrají první housle, jako jsou například Arménie, Rumunsko, Izrael, Brazílie a Moldávie.
 Světový duel vín se uskuteční již tradičně v hustopečském Amande Hotelu a začne v 10 hodin dopoledne. Vstupenky budou až do pátku 22. listopadu v předprodeji za zvýhodněnou cenu 1 400 korun na webu nebo v místním turistickém informačním centru. Na místě budou vstupenky k dispozici v omezeném množství za cenu 1 600 korun.  
-hrad-

 

odebírejte přes RSS