Swing ukončil osmý ročník festivalu Pod širým nebem

24. 7. 2017 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Letošní ročník festivalu Pod širým nebem je minulostí. Navštívilo ho okolo 750 lidí, hostil šest divadelních her, dvě cimbálové muziky a jazzovou i swingovou kapelu. Právě swingová hudba v podání Priester sisters festival ukončila.
Koncert půvabného sesterského tria se nesl v komorní atmosféře. Přišlo okolo 30 lidí. I tak si vystoupení talentovaných dívek, které našly inspiraci v americké vokální skupině Andrew sisters, užili a účinkujícím vytvořili skvělé publikum.
Všechny tři sestry se hudbě věnovaly již od dětství. Vzor měly v tatínkovi, který byl houslista. Právě tento nástroj byl jejich první. U nás to bylo tak, že vždycky doma nějaké housle byly a my jsme je tahaly po bytě. Proto jsme všechny začínaly na housle, ale vydržela jsem jenom já," uvedla členka kapely Lucia Priester.
Věnovaly se nejdříve klasické hudbě a teprve pak si vyzkoušely i jiné žánry. Nyní hrají ve složení kytara, akordeon a housle a samy doprovází svůj trojhlasný zpěv. V repertoáru mají tyto tři sympatické sestry nejznámější písně z třicátých až padesátých let minulého století.Divadelní festival nabídl během téměř čtrnácti dnů představení k zamyšlení i pobavení. Velice úspěšně ho zahájili místní ochotníci s premiérou hry Jeppe z Vršku, nechyběla pohádka pro děti či komorní představení Dvorního divadla Hlohovec pod vedením známého režiséra Zdeňka Černína.
Letošní divadla skončila, nicméně léto je v plném proudu. Od 1. srpna vás tedy zveme do kina. Kam? No přece pod ořech. Kompletní program najdete v kalendáři akcí na webových stránkách 
www.hustopece.cz a na Facebooku města.
-hrad-

odebírejte přes RSS