Sympatická krabička pro malého sympaťáka

11. 7. 2019 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Za 5 let jsme na Městském úřadě v Hustopečích rozdali skoro tisícovku krabiček Ecochees. Praktické a hezké krabičky pro sběr vybitých baterií a akumulátorů jsou stále k dispozici na pokladnách úřadu.   Třídit baterie má totiž smysl. Vybité nebo nepoužitelné baterie ještě dnes z větší míry končí v klasických popelnicích, i když jsou nebezpečné pro životní prostředí. Když je vytřídíte, lze navíc opětovně využít získané druhotné suroviny, zejména kovy (ocel, zinek, mangan, nikl, měď, olovo, kadmium).   Pomáháme Garikovi 
Pokud doma baterie třídíte, máte Ecochees a je plný, můžete baterie odevzdat například na sběrném dvoře. Lepší ale bude, když je přinesete k nám na úřad do označené speciální nádoby u vchodu. Zapojili jsme se totiž do soutěže úřadů ve sběru baterií s názvem Baterkománie v Jihomoravském kraji 2019. „Cílem soutěže je inspirace úředníků, ale hlavně veřejnosti ke sběru baterií. Dále nás motivuje možnost zajistit finanční podporu šestiletému Gariku Válkovi, který trpí od narození dětskou mozkovou obrnou,“ vysvětlil referent z hustopečského odboru životního prostředí Ondřej Němeček.
Za první místo je možné od organizátora soutěže, společnosti Ecobat, získat až 50.000 Kč. V našem případě by peníze putovaly Garikovi, a to konkrétně na rehabilitaci ve speciálním obleku, kterou zdravotní pojišťovna hradí v omezené míře. Sběr baterií pro Garika potrvá do konce října, ale sběrná místa v budovách úřadu budou sloužit i po skončení soutěže.
Pomozte nám zvítězit. Chraňte životní prostředí a pomozte sympatickému Garikovi. Více informací o podpoře najdete také na Facebooku.
Odbor životního prostředí MěÚ Hustopeče
odebírejte přes RSS