Tábor plný aktivit učí děti lásce k pohybu

12. 8. 2020 · 2 minuty čtení · 17 fotografí · 1 video
Téma Sport

Na Pavučině není přes celé prázdniny jediného dne, kdy by se chodbami a hernami neozýval dětský smích a táborové pokřiky. Svou základnu si zde tento týden zařídil i jeden z nejenergičtějších příměstských táborů letoška - Hejbni kostrou s Darinou Zemanovou. A děti se po celé dny opravdu nezastaví.


O současné generaci dětí se říká, že jsou lenivé, málo sportují a hodně se nudí. Příležitost protáhnout všechny svaly v těle a využít každou minutu dne aktivně využila dvacítka odvážlivců na příměstském táboře Hejbni kostrou, o který je každoročně velký zájem. „Je pravda, že děti nejsou úplně zvyklé hýbat se od rána do večera, ale myslím si, že zatím jsou nadšené a chodí sem s úsměvem, takže se jim to takto asi líbí,“ usmívá se spokojená lektorka Darina Zemanová, která se dětem stará o vyčerpávající program.

Zatímco v loňském roce zněly celým táborovým týdnem havajské melodie a děti se přenesly na ostrov tance a exotiky, letos zůstaly tématicky doma a každý den je originál. „V pondělí jsme hodně hráli pohybové hry, závodili jsme a poznávali zvířátka i pohádky. To vše samozřejmě v pohybu. V úterý jsme vyjeli na kolech do Starovic, zastavili jsme se i na workoutovém hřišti a stříleli jsme cestou ze vzduchovky, což se dětem hodně líbilo,“ seznamuje nás s programem Zemanová.

Ve středu jsme táborníky zastihli při sportovní olympiádě. Stanoviště s lehce akrobatickými úkoly se střídaly s těmi vodními a pomyslné medaile nebylo vůbec jednoduché získat, takže se pokusy o zdolání disciplín několikrát opakovaly. A ani v dalších dnech se děti nezastaví. „Ve čtvrtek plánujeme výlet do 3D bludiště v Hodoníně a pátek už budeme v Hustopečích, vyjdeme si na Křížový vrch a tam budeme hrát pohybové hry, hledat pohádkové bytosti a podobně.“

Tábor Hejbni kostrou letos opět dostál svému názvu a děti řádně protáhl. „Myslím si, že si to budou pamatovat a doufám, že na všechna ta místa, která jsme spolu navštívili vyrazí i sami a vezmou s sebou i rodiče,“ doufá Zemanová. -nov-

odebírejte přes RSS