Tábor plný tance s Move Around

29. 7. 2022 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video

 

Centrum volného času Pavučina se tento týden otřásá v základech. Taneční místností se line hlasitá hudba a parket patří mladým pohybově nadaným děvčatům, které se účastní pobytového táboru se skupinou Move Around.


Letos je to poprvé, co se taneční pobytový tábor probíhá na Pavučině. “Dříve jsme jezdívali na Vysočinu nebo všude možně po celé republice, na Pavučině jsme poprvé a moc se nám tady líbí. Pro tuto možnost jsme se rozhodli kvůli snižování nákladů,” vysvětluje změnu vedoucí Žaneta Nejezchlebová.

Už příští týden na stejném místě proběhne tábor příměstský, kde jsou tanečníci v porovnání s těmi na pobytovém podstatně mladší. Příměstské tábory od rána do odpoledních hodin jsou většinou jakousi první taneční metou, tábory s přespáním bývají “vyšší liga”, do které se dostanou jen ti nejvytrvalejší. “Děti mají dvakrát denně trénink, dopolední a odpolední, vždy hodinu a půl. Trénují jednotlivé taneční styly – hip hop, locking, poppin, freestyle – učí se improvizovat v tanci, takže mají vždycky ten den zaměřený na jednotlivý taneční styl. Kromě tréninků máme jiné aktivity spojené s táborem, hry, táborák, stezku odvahy... myslím, že tu děti mají o zábavu postaráno,” míní vedoucí Nejezchlebová.

Z takového výčtu se může zdát, že se tanečnice po celý táborový den nezastaví. Opak je pravdou, odpočinek je nedílnou a aktivně zařazovanou součástí tanečního tábora, neboť jsou tréninky opravdu fyzicky náročné.

Pobytový taneční tábor na plné čáře ovládly děvčata. “Na příměstský tábor se přihlásili, mám pocit, tři kluci, minulý týden jsme měli příměšťák v Němčičích, tam byli čtyři kluci, ale na tomto pobytovém jsou samé holky,” potvrzuje vedoucí tábora.

Přestože se tanečního táboru účastní především členové taneční skupiny, láká i takové děti, co se tanci ve svém volném čase běžně nevěnují. “Letos máme jenom naše děti, ale minulé roky se stávalo, že se přihlásili i netanečníci a úplně zapadli, nemůžu říct, že by nějak extra vyčnívali. Zezačátku to možná měli trochu těžší, ale za ten týden se krásně naučili s námi spolupracovat a tancovat,” pochvaluje si Nejezchlebová.

Jakmile léto skončí, začne tanečníkům teprve ten pravý dril. Je třeba se připravit na soutěže, aby mohli ukázat, že děti z Hustopečí, Žabčic a Velkých Němčic se hýbat zkrátka umí! “Soutěže začnou hned v září, konkrétně nejstarší juniorky ze Žabčic jedou na soutěž na ligu, jedou hned v září a říjnu, jinak děti jezdí až v březnu a dubnu, kdy od září trénují taneční formace a v březnu vyjedou s těmi tanečními formacemi na soutěže,” usmívá se vedoucí Žaneta Nejezchlebová.

-slam-

odebírejte přes RSS