Tábor pro starší děti byl spíše relaxací

24. 8. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Nabídka táborů pro letošní rok měla jednoho společného jmenovatele. Drtivá většina z nich byla zaměřena na menší děti prvního stupně základní školy. Jedním z mála, který byl určen starším ročníkům, byl výtvarně řemeslný tábor Martiny Klakové. 


„Udělaly jsme si s holkama takový týden, kdy se věnujeme různým technikám od keramiky přes malování až třeba po šití. Velký úspěch mělo přešívání oblečení, které jsme nakoupily v sekáči. Udělaly jsme si výlet, nakoupily jsme a pak jsme z věcí vytvářely vlastní modely. Příští rok to ještě doladíme a uděláme módní přehlídku, protože holkám se to opravdu povedlo a bavilo je to,“ pochválila své svěřenkyně výtvarnice. 

Celý týden se nesl v poklidném relaxačním duchu a jak účastníce prozradily, žádné bojovky ani dobrodružné výpravy jim vůbec nechyběly. „Máme své vlastní tempo. Nikam ne spěcháme a protože je nás tu celkem málo, mám tu jedenáct holek, tak si můžeme dovolit si ten program měnit podle toho, jak se nám chce. Když se nám nějaká technika zalíbí, tak se u ní zdržíme, na výrobcích pracujeme více dní, prostě opravdu pohoda. Běhat za pokladem už se nám opravdu nechce,“ smála se Klaková a její svěřenkyně souhlasně přikyvovaly. -nov-

odebírejte přes RSS