Táborák na Křížáku přivítal prázdniny

4. 7. 2022 · 1 minuta čtení · 8 fotografí

Na Křížovém kopci panovala první prázdninový den táborová nálada. Centrum volného času Pavučina a Spolek Všehoschopných si pro děti připravil bojové úkoly, které je přenesly do čtrnácti zemí světa. Nechyběl ani táborák a občerstvení a všichni odvážlivci mohli přenocovat ve stanu. Jedná se o tradiční událost, která v Hustopečích oslavuje konec školního roku a vítá prázdniny. Minulý rok však dřímala společně s několika dalšími v covidové pauze. O to příjemnější toto setkání v přírodě bylo.

Hra, kde děti mohly za krátkou chvíli procestovat celou zeměkouli, měla úspěch. „Pokud děti navštíví všech čtrnáct zemí, mohou si pak za odměnu vytáhnout svůj poklad ve formě pěkné kompasové šipky,“ prozrazuje princip netradičních stanovišť Petr Fridrich, ředitel CVČ Pavučina. Čekal je například slalom, přecházení přes řeku, střelba z luku či skákání v pytli.

Radost z dobře stráveného odpoledne podtrhlo občerstvení v podobě opékaných špekáčků a limonády, které byly pro děti připraveny zdarma. Počasí celé akci hrálo do karet a organizátoři už se nemohou dočkat dalších.

 -slam-

odebírejte přes RSS