Táborákem jsme oslavili konec školního roku

3. 7. 2023 · 1 minuta čtení · 17 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Oslavu konce školního roku má v Hustopečích každoročně pod palcem Centrum volného času Pavučina. Ani letos tomu nebylo jinak. Jejich tradiční táborák se však přesunul přímo do areálu Pavučiny, kde na děti čekalo několik překvapení.


Společnost dětem dělaly největší osobnosti české i světové historie. Hned u vstupu je přivítala Božena Němcová. S krásnou malířkou Fridou děti tvořily originální obraz, tančily s legendárním komikem Charlie Chaplinem, pokoušely se uspat potomky Marie Terezie, poznávaly písmo se svatým Cyrilem a vynalézaly s Leonardem da Vinci.

Velký úspěch si u dětí vysloužila Kleopatra, u které děti poznávaly vonné oleje, císař Napoleon, který děti učil střílet z děla, a hlavně kuchařka Magdalena Dobromila Rettigová, která dětem za vysbírané podpisy od všech osobností rozdávala zaslouženou limonádu a špekáček k opečení.

Jedním z hlavních bodů programu bylo i slavnostní pokřtění zbrusu nového skateparku, který si především chlapecká část návštěvníků s radostí i vyzkoušela. -nov-

odebírejte přes RSS