Táborníci už obsadili i nový stadion

11. 8. 2021 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Že se malými táborníky hemží areál Centra volného času Pavučina, na to jsme si už zvykli. Ale že na ně narazíme i na novém sportovním stadionu, to bylo překvapení. Zašli jsme se na ně podívat s kamerou!


Táborový maraton na Pavučině pokračuje a školáci si ve svém prázdninovém volnu tvoří další zážitky a utužují nové vztahy. Minulý týden odstartoval velmi oblíbený pobytový tábor s koňmi, kde se děti o koních nedozvídají pouze teorii, ale také si mohou zkusit, jaké je to starat se o koně v praxi. „Děti máme rozdělené na dvě skupiny. Jedna se jde věnovat péči o stáje, vyklízí boxy, krmí koníky a pečují také o koně, které nejdou zrovna jezdit. Ta skupinka, která zrovna nemá tuto práci, jde jezdit. Jdou buď na jezdecký výcvik na jízdárnu nebo na vyjížďku,“ popisuje fungování tábora hlavní vedoucí Simona Jakubčíková.

Při kontaktu dětí s koňmi je vedoucí tábora obzvláště důsledná. Chce, aby děti s koňmi jednaly s respektem a podle toho se k nim také chovaly. Jejím cílem je dosáhnout toho, aby účastníci tábora odcházeli nejen s prožitky, ale také vědomostmi. Tábor je soustředěn především na koně, na své si však přijdou i kreativní jedinci. Vyrábí náramky nebo třeba keramické podkovy.

Zatímco se ve výběhu Pavučiny proháněli jezdci na koních, jen o pár metrů dál poměřovali své fyzické síly děti ze zbrusu nového Pohybového táboru s atletikou. Ti tak patří k prvním sportovcům, kteří si mohli naplno vyzkoušet nový stadion. „Tábor letos máme poprvé, říkali jsme si, že zkusíme, jestli bude zájem. Ten byl nakonec obrovský, už sedm minut po otevření byla kapacita zaplněna včetně náhradníků,“ neskrývá radost vedoucí Karolína Houdková. 

Doufá, že tento tábor proběhne v podobném duchu i příští rok. Táboru se zúčastnilo 20 dětí, a zastoupení dívek i chlapců bylo rovnoměrné. Táborníci si mohli vyzkoušet téměř všechny druhy atletických sportů, od skoku dalekého přes běhy a házení až po míčové a pohybové hry. „Přes odpolední klid se díváme s dětmi na atletiku na Olympijských hrách, což nám zrovna krásně vyšlo,“ notuje si vedoucí atletického tábora. 

Ani v následujících dnech nezůstanou prostory Pavučiny ležet ladem. Tento týden ji obsadili Šmoulové a v dalších dnech se tu bude tvořit a tančit. -slam-

odebírejte přes RSS