Táborový maraton na Pavučině započal Létem v pohybu

7. 7. 2022 · 1 minuta čtení · 11 fotografí

Na Centru volného času Pavučina se ani nestačili vzpamatovat z konce školního roku a už po hlavě skočili do klasického táborového maratonu. Ten začal hned první prázdninový týden příměstským táborem s názvem Léto v pohybu.

Přestože se jedná o tábor bez přespávání, instruktoři nelení a dětem servírují i během denních hodin dostatek aktivit. „Je to tábor zaměřený na pohyb, ale snažíme se program koncipovat tak, aby byl pro děti zajímavý a nebyly to jen sporty a hry, které už děti znají, ale naopak takové, ke kterým se běžně nedostanou,“ předesílá táborový vedoucí Petr Fridrich. V pondělí si děti mohly vyzkoušet discgolf a ještě nové hřiště na Křížovém kopci. Úterý se neslo ve znamení cyklistiky a znalosti dopravy. „Ve středu jsme si udělali krásný výlet do Mikulova. Prošli jsme se na Kozí hrádek, kolem zámku a navštívili jsme terarijní výstavu, kde byla spousta jedovatých hadů i škrtičů, nechyběli ani velcí pavouci, což se dětem moc líbilo,“ raduje se Fridrich. Ve čtvrtek táborníci využili prostor sportovního areálu v sousedních Starovicích a s nafukovacími čluny osídlili tamější rybník.

Tábory na Pavučině jsou většinou obsazeny během pár minut. Ani letos tomu není jinak. „Příští týden nás čeká výtvarno-keramický příměstský tábor a souběžně s ním také příměstský s koňmi. Potom odjíždíme s šedesáti dětmi první turnus do Rajnochovic, přičemž i nadále budou probíhat tábory na Pavučině,“ dodává Petr Fridrich.

 -slam-

odebírejte přes RSS