Táborový maraton na Valkýře

10. 8. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Sport
Sportovní stáj Valkýra je místem, které o letních prázdninách vyhledává mnoho rodičů zvířátek chtivých dětí. Zdejší tábory s koňmi probíhají nepřetržitě celé prázdniny a děti se při nich dozví úplně všechno o péči a chovu nejen koní, ale i dalších zvířat, kterých je ranč plný.


A že je kontakt se zvířaty opravdu těsný jsme si ověřili i při rozhovoru, během kterého Jana Sigmundová popisovala běžný den na táboře. Do její odpovědi doslova vstoupil kůň a povalil naši kameramanku. Při natáčení naštěstí nedošlo k žádnému zranění a tak jsme se i dozvěděli, že zatímco dopoledne patří při táborech péči o zvířata a jízdám na koních, odpolední program zahrnuje spíše výtvarné aktivity, hry a výlety po okolí. Děti jsou rozdělné do skupinek nezávisle na věku od 5 do 15 let a vzájemně si pomáhají. Většina z nich jezdí na tábory pravidelně a některé dokonce z hodně velkých dálek. „Letos již druhým rokem se našich táborů účastní děti až z Itálie, což je pro nás velmi zajímavé a máme z toho radost,“ svěřila se Sigmundová.    

Pro děti jsou tábory na Valkýře jedním velkým dobrodružstvím, ale pro majitele jsou také velkou zátěží, protože kromě vedení táborů je potřeba zajistit také běžný provoz stájí. I proto už pomalu vyhlíží podzim, kdy se na ranč vrátí více klidu. „I když od září se nám opět rozjede jezdecká škola, takže úplně bez dětí to tu nebude nikdy,“ uvedla na pravou míru Sigmundová. -slam-, -nov-

odebírejte přes RSS