Tancem přivolávaly děti jaro

19. 3. 2019 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video

Jarní probuzení – takovým podnázvem lákala Základní umělecká škola Hustopeče všechny milovníky tance na její koncert, který se konal 16. března v hustopečském společenském domě. Celé představení se totiž neslo v duchu příchozího jara a žáci z pohybové přípravky a nižšího i vyššího stupně jej radostně přivolávali svými pohyby.

Jako první se na pódiu objevily děti z taneční pohybové přípravky se svým večerníčkovým číslem. Další na řadě pak byly ročníky nižšího stupně s několika skupinovými pásmy, mezi nimiž se našlo i místečko pro ty, co se nebáli sólového vystoupení. „Choreografií bylo celkem 17 a k tomu jedno velké taneční sólo, máj, nebo květen,“ prozrazuje vedoucí tanečního oddělení ZUŠ, Aneta Pavliňáková, která pomáhala s tvorbou a secvičením jednotlivých choreografií. S některými čísly však přicházeli žáci sami jako se svou autorskou tvorbou.

Příkladem mohly být například žákyně II. stupně, které se ve světle reflektorů mimo jiné ukázaly se svým tancem „proMĚny“, jež prezentovaly už na Krajské přehlídce dětských skupin scénického tance v Otrokovicích u Zlína. „Nepostoupily jsme do celostátní taneční soutěže, ale dostaly jsme od poroty jako jedny z mála ocenění za kultivovaný taneční projev, za což jsme taky rády,“ sdělila jedna z tanečnic.

Některé by mohlo zmást, že se koncert konal v jiném čase, než bývá zvykem. „Jednak je to z důvodu toho, že odcházím na mateřskou dovolenou a jaro už je za rohem, tak jsme to s tím všechno spojili, a já jsem chtěla, aby děti tu práci, co předvedly za celý rok, ukázaly i venku, rodičům a všem ostatním,“ objasnila vedoucí.

Tak se také stalo a divákům se naskytla příležitost vychutnat si tance menších i větších tanečníků, pomalé i divoké, a zároveň i pohled na nepřeberné množství propracovaných převleků, které všechny čísla dokonale dokreslovaly. Radost z výsledku odvedené práce měla i samotná vedoucí. „Jsem strašně hrdá a pyšná na děti, že se jim to takto povedlo, všichni byli naprosto úžasní a těším se, až se zase vrátím zpátky,“ prohlásila nadšeně.
-slam-

odebírejte přes RSS