Taneční obory ZUŠky zahájily sérii školních akademií

16. 5. 2022 · 2 minuty čtení · 11 fotografí · 1 video

Dva roky online výuky, kdy se na dálku vyučovaly i pohybové kroužky, se podepsaly na fyzičce dětí. Od loňského září se však pod vedením svých trenérů a lektorů vracely do formy a nyní chtějí všem ukázat, co se naučily. Žáci tanečních oborů Základní umělecké školy vystoupili na závěrečné taneční akademii v sobotu 14. května ve společenském domě a sklidili ohromné ovace.


S blížícím se koncem školního roku se do kulturního kalendáře města zařazují oblíbené besídky a akademie našich dětí. Mezi prvními se svým rodičům a známým představily děti z tanečního oboru Základní umělecké školy. „Celkem máme 60 dětí od nejmenších pohybových přípravek a ž po druhý stupeň základních škol. Obecně jsou kurzy spíše o pohybu jako takovém, ale u starších žákyň už se zaměřujeme na konkrétní techniky, děláme contemporary, jazz, balet,“ popisuje záběr tanečních oborů lektorka Aneta Pavliňáková.

Velká očekávání měly nejen samy děti, ale i lektorky, které se po dva roky musely poprat s online výukou. „Bylo to náročné období, ale bylo plné výzev. Setkávali jsme se s dětmi online, natáčely jsme spolu videa, dělaly jsme tančení štafety. Ale bylo to příliš dlouhé a děti byly v tom pohybu osamocené, nemělo to příliš efekt. Přesto se nám tímto stylem podařilo se staršími dívkami secvičit sestavu na Burčákové slavnosti, což byl velký úspěch. Dnes jsme ale všichni rádi, že je to za námi a že se děti mohou setkávat a trénovat spolu. Navíc když to, co se naučí mohou potom předvést naživo svým blízkým,“ usmívá se lektorka Nikola Volfová.

Do letošního roku už všechny ročníky nastoupily v klasickém režimu, ale výpadek byl znát. „Trvalo nám asi půl roku, než jsme děti zase rozhýbali, roztancovali. Ten deficit tam byl velký nejen po té fyzické, ale i sociální stránce, ty kontakty a vazby strašně chyběly. Dneska už je to ale všechno v pořádku a s hrdostí můžeme ukázat, jak šikovné děti tu máme,“ neskrývala hrdost Aneta Pavliňáková.  

A tak se v sále společenského domu představilo divákům několik velmi povedených sestav a choreografií nejrůznějších témat i žánrů. Obdivného potlesku se dostalo hlavně starším ročníkům, které se tanci věnují hlouběji a dokonce objíždí i soutěže. „Minulý měsíc jsme soutěžily na tanečních soutěžích základních umělecký škol ve Velkých Bílovicích, odkud jsme si přivezly stříbro za choreografii Metamorfózy a bronz za Mobilmánii. Obojí jsou to sestavy s hlubší myšlenkou a strašně mě to baví,“ svěřila se jedna z účastnic Klára Robošová.

Taneční akademie měla velký úspěch a děti se už teď chtějí zapojit do kurzů i v příštím školním roce. „V polovině června budeme otevírat přihlašování, abychom do září vymysleli, jak děti rozdělíme, takže všechny informace budou na webových stránkách www.zus-hustopece.cz,“ zve k tanci Aneta Pavliňáková. -nov-

odebírejte přes RSS