Taneční prodlouženou zahájila polonéza

13. 12. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Kultura

V pátek 8. prosince byl sál Společenského domu Hustopeče zasvěcen tanci. Konala se zde Taneční prodloužená, která je důležitou metou pro všechny účastníky tanečního kurzu. Poprvé během tohoto večera mají možnost veřejnosti předvést to, co všechno se během hodin a hodin tréninku naučili. „Je velice příjemné, že se sešli nejenom absolventi základních středoškolských tanečních, ale i ti, kteří se věnují tanci v pokročilejším věku neboli tanečním pro dospělé,“ pochvaloval si učitel tance Viktor Janča. 


Prodlouženou zahájila úvodní polonéza, poté následovaly volenka, klasické tance a nechyběly ani různé soutěže, například o nejlepší tanečníky v jednotlivých tancích.
Taneční kurzy pro studenty se v Hustopečích vypisují mnoho let, navštěvují je převážně gymnazisté. „Získali jsme zkušenosti do života a věřím, že je využijeme,“ prohlásil mladý tanečník.
Od roku 2008 navíc přibyla taneční polepšovna, ve které se učí správně tančit dospělí. Kurzy pro dospělé mají kolísavou návštěvnost, letos se po roční přestávce přihlásilo 11 párů.
Prodloužená byla pro mnoho dospělých vzpomínkou na minulost, která se mísila s nostalgií a radostí z tanečních úspěchů dětí. „Jsme moc rádi, že se děti naučily hezky se oblékat, chovat a dokonce i tancovat. Děkujeme všem, kteří se na kurzech podíleli,“ uvedla jedna z maminek. Příští podzim budou taneční kurzy opět vypsány. Sledujte stránky města Hustopeče. 

-ves-


odebírejte přes RSS