Téměř všechny zavřené dveře jsou již otevřeny

25. 5. 2021 · 3 minuty čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Šest hustopečských institucí mělo několik měsíců omezený či žádný provoz. Veřejný život se však začíná vracet do starých kolejí… jak se otevírají dveře v Hustopečích?


Od začátku letošního roku jsme vám v několika dílech seriálu Za zavřenými dveřmi umožnili nahlédnout pod pokličku hustopečských institucí. Epidemie koronaviru zpomaluje a ruku v ruce s tím jde i rozvolňování opatření, tudíž se dříve zavřené dveře začínají pomalu otevírat. U všech otevřených institucí stále platí dodržování bezpečnostních opatření.

Od 10. května se například rozjely kroužky v Centru volného času Pavučina. „Fungujeme v rámci bezpečnostních opatření, které se každý týden mění. V této chvíli máme otevřeno 36 kroužků, 12 kroužků jsme již neotevřeli a otevřeni budeme zhruba do 25. června,“ představuje aktuální stav fungování Pavučiny její ředitel Petr Fridrich. Počítají zde také s letními tábory, které jsou prakticky plné, vyplatí se však zavítat na jejich webové stránky. „Jsou sice obsazené, ale v posledních dnech se nám stává, že se lidé odhlašují. Je potřeba sledovat, které tábory jsou volné,“ vybízí Fridrich.

Na své první návštěvníky čekají také v Městském muzeu a galerii, kde mají otevřeno nejen pro bádatele, ale zároveň se zde od 30. května koná výstava Čtyřhra, o které vás budeme brzy informovat. Aktuální provozní dobu naleznete na webu muzea.

Dveře se otevřely také na Turistickém informačním centru, kde na vás čekají každý všední den od 8 do 17 hodin. „Na sezónu připravujeme novinky, včetně brožur, které máme v grafickém zpracování, prohlídek města nebo vstupenek na akci – například divadelní představení Vzpomínky zůstanou a od 1. 6. pak Burčákové slavnosti,“ láká k návštěvě Martina Radkovičová z TIC. Velkým lákadlem je také knižní novota hustopečské rodačky Ilse Tielch Vzpomínky na dědečka, kterou můžete na TIC zakoupit.

Zavřeno zůstává na krytém bazénu, kde plánují otevřít 15. června. Venkovní bazény se mohou z vládních opatření otevřít k 31. květnu, tak snad se počasí umoudří a sluníčko konečně dostane svůj prostor.

Na své si snad konečně přijdou také milovníci kina. „První promítání po kovidové době jsme naplánovali na tuto sobotu 29. května a jsme za to velmi rádi,“ těší se produkční Martina Ondrová. Promítací dny zatím nebudou v plném rozsahu, to se však může změnit. „Provoz ze začátku zkusíme omezit, bude-li však zájem a lidé budou chodit do kina, tak bychom promítací dny rozšířily do plné kapacity,“ doufá Ondrová. „V současné době máme připravenou zhruba třetinu kinosálu, jsou přes řadu volné, sedačky máme po dvou s jednou mezerou,“ vysvětluje Martina. Lístky můžete koupit na TIC či před samotným promítáním v pokladně kina. Produkční však vyzívá návštěvníky k nákupu lístku online. Na první divadelní představení se mohou diváci těšit již 4. června.

Prvních návštěvníků si od 19. dubna užívají v městské knihovně. Otevírací doba se vrátila zpět do klasických kolejí a knihovna nabízí výpůjční a kopírovací služby.  

-vyh-


Poznámka k provozu kina: 

Při příchodu do kina musí všichni diváci prokázat splnění jedno z následujících podmínek: 

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
  • doložit negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin,
  • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce, 
  • aplikaci alespoň první dávky očkování proti covidu-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní.
  • všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95/N85). V hledišti není možné konzumovat jídlo ani nápoje. 


 

69324

odebírejte přes RSS