Letní návštěvnost TIC? Téměř 5000 lidí

28. 8. 2018 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Turistické informační centrum sídlí na Dukelském náměstí v renesančním domě U Synků. Během letošní sezóny, kdy je otevřeno celý týden od osmi do 18 hodin, si do něj zatím našlo cestu téměř 5000 návštěvníků. „V červnu chodí méně lidí, protože není sezóna hlavních dovolených. Větší nápor bývá v období letních prázdnin,“ uvedla pracovnice TIC Klára Knápková.


V Turistickém informačním centru kromě rady najdete i suvenýry, mapy, pohlednice, mandlovici, levandulové produkty z nedaleké farmy nebo Hustopečské městské víno. „Turisté nejčastěji chodí pro turistické vizitky, což jsou nálepky, které si lepí do turistických deníků a dávají si do nich i razítka. Také si kupují turistické známky a magnetky,“ prozradila Knápková.
V Hustopečích patří mezi největší lákadla rozhledna v mandloňových sadech nebo Křížový vrch. Dalšími tipy na výlet jsou nejčastěji Lednicko-valtický areál, Mikulov, Pavlov či Pasohlávky. „Místa doporučujeme podle toho, aby tam bylo co navštívit a zhlédnout,“ upřesnila Knápková. Cyklisté si zase mohou vybrat z řady různě náročných okruhů.
Hojně využívanou službou Turistického informačního centra je i prodej vstupenek na kulturní a společenské akce. „V současné době prodáváme koncert Hany Zagorové a koncert Jakuba Smolíka. Na podzim bude také divadlo Tchýně na zabití a Burčákové slavnosti. Ty prodáváme za zvýhodněnou cenu 150 Kč na oba dva dny až do předpoledního dne před jejich zahájením,“ vybrala několik akcí Knápková.
Celotýdenní provoz Turistického informačního centra končí první říjnový víkend.

-ves-

 

odebírejte přes RSS