Trampolína není jen pro děti!

10. 3. 2022 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Sport

Ve středu jsme se s kamerou byli podívat v tělocvičně gymnázia, kde už druhým rokem nachází útočiště Jumping Hustopeče. O co jde? Pojďte se podívat, ale pozor – už jen při samotném dívání se budete hodně potit.


Už téměř dva roky funguje v Hustopečích zábavné skupinové cvičení na trampolínách. Pod vedením zkušené lektorky Evy Saláškové za doprovodu hlasité motivující hudby ze sebe během hodiny doslova vypotíte až 500 kalorií, proto je tato forma cvičení velmi oblíbená především u žen, které si chtějí zformovat postavu. „Je to hodně dynamické cvičení a rozhodně na nikom nezůstane nic suchá. Já sama jsem díky jumpingu zhubla a rozhodně to doporučuji každému, kdo chce na sobě zapracovat nebo se prostě odreagovat. Skvěle to vyčistí hlavu,“ usmívá se sympatická lektorka. 

Zacvičit si mohou přijít i muži – nosnost trampolíny je 120 kg a vyzkoušíte si na ní několik druhů cvičení. „Cvičíme podle písniček, které jsou různě dlouhé, různě rychlé. Začínáme protažením, postupně zvyšujeme tempo, střídáme sestavy. Kombinujeme silové i balanční cvičení. Na závěr nesmí chybět posilování, tabata a protažení,“ popisuje Salášková průběh lekce.

Sama lektorka absolvovala přes 150 školících hodin a kromě jumpingu se věnovala i pilates nebo TRX. Právě skákání na trampolínách ji ale oslovilo nejvíc a lekce jumpingu poskytuje v tělocvičně místního gymnázia každou středu. „Lektorku dělám sedm let a v Hustopečích fungujeme přes rok. Docela mě překvapilo, že tu něco podobného ještě nebylo, protože jumping už je poměrně hodně známý a rozšířený. Mám tu k dispozici dvacet trampolín. Přijít mohou i úplní nováčci, každý si zvolí své vlastní tempo,“ vybízí k návštěvě Salášková.

Zájemci o lekce se mohou hlásit přes rezervační formulář a v plánu jsou i akce pro širší veřejnost. -nov-

odebírejte přes RSS