Třetí adventní koncert? Harfa, flétna a zpěv.

18. 12. 2023 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Jak je dobře, že máme v Hustopečích evangelický kostel, říkali si posluchači třetího adventního koncertu v neděli 17. prosince. Zdejší komorní prostory vysloveně svědčily pozvanému hudebními triu Musica Dolce Vita.


Soubor funguje téměř 20 let a ve svém repertoáru má širokou škálu skladeb. „Hrajeme od barokních skladatelů po tvorbu 21. století. Máme velké množství různých programů, kdy má své jedno stěžejní téma. Třeba hudba královen, tedy hudba žen skladatelek nebo hudba prokládaná recitacemi a podobně,“ představila soubor zpěvačka Daniela Demuthová.

Posluchače v Hustopečích nejvíce fascinovala mohutná harfa, která dominovala scéně a kterou bravurně ovládala harfistka Zbyňka Šolcová. „Harfa je velmi složitý, ale krásný nástroj. Je opatřena složitou mechanikou, která z většiny vůbec není vidět. Musíme sledovat obě ruce i obě nohy, protože harfa má sedm pedálů, které přelaďují půltóny,“ ukazuje hudebnice.

Nezvyklá kombinace harfy, flétny a zpěvu posluchače pohltila a se zaujetím naslouchali adventním písním z pera českých mistrů. -nov-

odebírejte přes RSS