Turhandle žily masopustem

6. 2. 2018 · 1 minuta čtení · 14 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Tučňák, Fantomas, zebra, pirát, čarodějnice, jeptiška nebo vězeň se v sobotu dopoledne procházeli po Hustopečích. Jedinečnou příležitost vidět průvod masek nabídl už desátý ročník hustopečského masopustu, který se konal v sobotu 3. února. Myšlenka na pořádání akce vznikla u dvou místních podnikatelů – Martina Macho a Daniela Vodáka. „Pánové chtěli udělat nějakou akci v zimě, kontrast k plesům, kde by se lidé mohli sejít, pobavit a pokoštovat,“ uvedla organizátorka Veronika Kuklová.


Během let se z masopustu stala oblíbená zimní kratochvíle, kterou si nenechají ujít stovky návštěvníků. Zábavný program zahájil Franta Uher, z pódia vyhrávala cimbálová muzika a vystoupil i Jožka Šmukař. Zahřát se návštěvníci mohli zabíjačkovou polévkou, která byla zdarma, a také jinými tradičními dobrotami. „Restaurace Rustikal každoročně prodává zabíjačkové pochutiny, je tu několik stánků s kávou, pendreky, vata, francouzské palačinky nebo trdelníky,“ doplnila sortiment Kuklová.
Úderem poledne se otevřely vinné sklepy a masopustní veselí se přesunulo do nich. „Letos své víno nabízí 11 vinařů v devíti sklepech. Je to díky tomu, že dalším spoluorganizátorem akce je Hustopečské vinařské bratrstvo,“ řekla Kuklová.
Jako každoročně byl výtěžek z tomboly a dobrovolného vstupného určen na dobročinné účely. „Částka jde vždy na dobrou věc. Letos jsme se rozhodli podpořit právě Hustopečské vinařské bratrstvo, protože se jedná o obnovený spolek, který chce pořádat mnoho akcí na podporu vinařské kultury v Hustopečích,“ uzavřela Kuklová.

-ves-

odebírejte přes RSS