Tvořivé děti vystavují svá díla v městské galerii

4. 4. 2017 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video

Každý rok dostanou ve výstavním plánu Městského muzea a galerie Hustopeče prostor nadané a tvůrčí děti, které navštěvují místní školy nebo kurzy. Tento rok zde vystavují děti z Gymnázia T. G. Masaryka, Základní umělecké školy Hustopeče a Centra volného času Pavučina. O hudební doprovod slavnostní vernisáže, která se konala v neděli 2. dubna, se postaraly děti ze školní kapely gymnázia a jejich vystoupení příjemně dokreslilo atmosféru.
První místnost galerie patřila dětem ze základní umělecké školy a nabídla obrazy různých technik a nápadité keramické objekty. Ne zbytečně se říká, že dětská představivost je neuvěřitelná.
Druhou místnost zaplnily práce studentů gymnázia, kteří na této tradiční výstavě vystavují po delší odmlce. „Naši účast jsme domluvili až v únoru, proto jsme se na výstavu nepřipravili. Vzali jsme nejzdařilejší práce, které máme,“ vysvětlila výběr děl pedagožka Blanka Cahová. Gymnazisté za sebou mají účast na dvou výtvarných soutěžích, pro které vyráběli plakáty proti kyberšikaně a užívání drog. „Návštěvníci je zde uvidí a jsou tu i diplomy, které naši studenti vyhráli,“ doplnila Cahová. Jejich místnost obsahovala kromě plakátů i různé malby, které použitím zobrazení a technik odkazovaly k důležitým uměleckým obdobím, jako jsou například kubismus a surrealismus. 

 


Poslední dvě místnosti galerie byly zaplněné díly dětí z Centra volného času Pavučina. Ihned po příchodu bylo jasné, že sjednocujícím tématem je čas a jeho pojetí v různých proměnách. „Minule jsme se věnovali emocím a jejich vyjádření a zobrazení a tentokrát jsme vybrali čas, protože to je také velmi bohaté téma,“ dodala pedagožka Ingrid Florusová. Výstavu můžete navštívit do neděle 23. dubna. 

-ves-

odebírejte přes RSS