Týden manželství osvěžil vztahy

17. 2. 2020 · 1 minuta čtení · 19 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Dnešní uspěchaná doba se vyznačuje nestálostí a rychlými změnami. To bohužel platí i pro manželství – udržet si kvalitní vztah po celý život je velmi náročné a snad už i ojedinělé. Tomu se Hustopeče rozhodly jít naproti s aktivitami v rámci Národního týdne manželství.

První akce proběhla v pátek, kdy místní kino promítalo francouzskou komedii Tenkrát po druhé úplně zadarmo. Ještě před vstupem do sálu si mohli příchozí vychutnat kávu za hubičku, kterou po celý týden nabízela kinokavárna i Hustopečská mandlárna. "Manželé přišli, konkrétně takový starší pár, opravdu s tím, že 'jdou za tu hubičku na tu kávičku' - tak jsme z toho měli radost," komentuje akci vedoucí Mandlárny Kateřina Kopová.

Kafe i film si nenechala ujít ani paní starostka s manželem. "Chtěli jsme podpořit tuto akci, abychom ukázali to, že ten tradiční pár je něco, co je čím dál vzácnější, a když se to podaří, je to moc krásné," vysvětlila Hana Potměšilová.

V pátek na hřišti Lipová byl pro manžele připravený program, který otestoval jejich vzájemnou
kooperaci. Na manželské páry čekalo několik úkolů, na jejichž tvorbě se podílelo Středisko volného
času Pavučina. "Tento ročník má název Manželství v síti, a já jsem si říkala - aha! A my tu máme Pavučinu, co kdybychom to dali do spolupráce? A tak jsme zavolala paní Florusové, jestli by do toho šli s náma," vysvětlila novou kooperaci s CVČ Pavučina farářka Kateřina Rybáriková.

Jednalo se o šest stanovišť, která se plnila v páru. Ta byla sportovní, logická, ale i výtvarná. Na ty, kteří zdárně prošli všechna stanoviště, čekala sladká odměna v podobě podílku z pravého svatebního dortu.

-slam-


odebírejte přes RSS