Týden pod volejbalovou sítí

22. 8. 2018 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

Volejbalový oddíl ve spolupráci s Centrem volného času Pavučina pořádá předposlední prázdninový týden přípravný Volejbalový Camp. Děti ve věku od 10 do 18 let tráví dny v městské sportovní hale, věnují se hře a rozvíjí své volejbalové schopnosti. „Máme tu dvě věkové kategorie. Mladší, která hraje barevný minivolejbal a starší, kde převládá kategorie žákyň, kterou doplňují čtyři kluci,“ doplnil trenér Petr Groh.


V Hustopečích funguje volejbalový oddíl již řadu let a využívá několik sportovišť – městskou sportovní halu, tělocvičnu gymnázia i ZŠ Komenského. „Volejbal tady asi nikdy nebude masový sport, nicméně velkou tradici tady má,“ podotkl Groh. Děti mohou začít hrát volejbal už od první třídy, kdy během soutěží barevného minivolejbalu získávají zkušenosti, učí se techniku a tráví aktivní čas s kamarády. „Je to týmová hra. Důležitá je soudržnost, přátelství a kolektiv,“ dodal.
V sobotu 29. září hostí Hustopeče turnaj krajského přeboru žákyň Jihomoravského kraje. Volejbalistky z oddílu se přeboru účastní druhým rokem. „Holky, které hrají tuto soutěž, přišly do týmu jako starší, proto nemají tolik volejbalových zkušeností. První ročník přeboru máme za sebou a z 32 týmů jsme skončili na 27. místě,“ řekl Groh.
Nábor do volejbalového oddílu začne v září. Informace naleznete na plakátech ve školách nebo sportovištích. „Byli bychom rádi, kdyby volejbal v Hustopečích zůstal, kdyby se základna rozšířila v dětských i dospělých kategoriích,“ uzavřel Groh.

-ves-

odebírejte přes RSS