Ubytovna Mostař: Na nové nájemníky čekají dva opravené byty

29. 11. 2018 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Z města

Ubytovna Mostař v ulici Kpt. Jaroše příští rok oslaví 40 let provozu. Původně ubytovna pro dělníky nyní nabízí 19 bytových jednotek, o jejichž přidělení je velký zájem. O správu bytů se stará Sociální odbor Městského úřadu Hustopeče. „Mostař se dělí na dvě sekce. Jedna je klasická ubytovna pro různé cílové skupiny a pak je tu sekce, která je vyloženě pro rodiče s nezaopatřenými dětmi,“ upřesnil typy bydlení radní pro sociální oblast Michal Vejpustek.


Vzhledem ke stáří budovy je nutná řada dílčích oprav, nové jsou podlahy na chodbách, některé kuchyně a budova má také zrekonstruovanou kotelnu. V tomto roce došlo k uvolnění dvou bytů a po odchodu nájemníků se nyní několik měsíců uváděly do patřičného stavu. „V jednom bytě jsme opravovali zdi, odpady a sprchový kout. Druhý byt potřeboval celkovou rekonstrukci. Nainstalovali jsme kuchyň, odpady, sociální zařízení a podlahy. Bylo to nutné, aby byl byt důstojný k pronajmutí,“ vyjmenoval práce Vejpustek.
Žádosti o ubytování eviduje sociální odbor. Po tomto typu bydlení určenému pro sociálně slabé je velká poptávka. Samotné přidělení bytu na návrh odboru schvaluje Rada města Hustopeče. „Je potřeba počítat s tím, že na jeden byt je většinou v průměru dvě až šest žádostí. Matky s dětmi mohou zůstat na Mostaři neomezeně, respektive omezení je dáno zletilostí dětí. Standardní nájemníci ubytovny tady žijí už mnoho let,“ popsal současný stav Vejpustek.
Soužití mezi nájemníky probíhá bez větších problémů, zejména díky cílené práci sociálního odboru a správce ubytovny. V domě jsou určitá pravidla, správce má možnost kontroly bytů a společné prostory monitoruje kamerový systém. „Systematickou prací s nájemníky se podařilo docílit toho, že kultura soužití je mnohem lepší, než byla před deseti lety,“ uzavřel Vejpustek.

-ves-

 

odebírejte přes RSS