Učitelé a učitelky oslaví svátek!

27. 3. 2020 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Učitelské povolání je jedno z nejdůležitějších, ale také jedno z nejtěžších. V poslední době však také jedno z nejvíce probíraných širokou veřejností. Většina národa přesně ví, jak by učitelé měli učit, za jaké peníze a nejlépe bez odpočinku, protože mají přece tolik volna.

Dnes nám ale život nastavil překážku v podobě koronaviru. Téměř všichni jsou vystaveni nutnosti postarat se o své děti téměř celý den, sedm dní v týdnu. Dostali jsme se do role rodičů a učitelů zároveň. Na vlastní kůži si tak většina z nás uvědomuje, jaké těžké je právě učitelem být.

Učitelské povolání je krásné povolání. Můžu si ke své náplni práce ještě i užívat pozornosti dětí, zasmát se s nimi, probrat jejich trápení a vrátit se do světa fantazie. Nad takový „doping“ není, to mi věřte. A moji kolegové na všech možných stupních škol to mají stejně - práce je pro ně posláním. Chystají přípravy, učí, ověřují znalosti. Ale také rozvíjí osobnosti svých žáků, učí je získávat správné postoje a hodnoty, dovedou zvednout sebevědomí, vyslechnout, poradit.

Den učitelů připadá na sobotu 28. března. Vzpomeňte si na svého oblíbeného učitele nebo učitele svých dětí. Určitě by jim pár milých vět udělalo nesmírnou radost a povzbudilo je v jejich záslužné práci. 

A Vám, milí kolegové, předně děkuji za trvalé nadšení pro práci a přeji Vám ke Dni učitelů plno elánu, nápadů a tak potřebného zdraví.

Blanka Nešporová
předsedkyně školské a kulturní komise

Všem učitelům a učitelkám bude věnována i píseň v hlášení veřejného rozhlasu v pátek 27. března v 17.00. -nov-

 

odebírejte přes RSS