Učitelé se postavili za katedru, žáci usedli do lavic. Začal nový školní rok

4. 9. 2017 · 1 minuta čtení · 18 fotografí · 1 video
„Jdeme na to,“ těmito výstižnými slovy otevřel nový školní rok 2017/2018 ředitel ZŠ Komenského Miroslav Patloka. V pondělí 4. září se na obou základních školách, Nádražní a Komenského, konalo slavnostní zahájení, kterého se účastnili všichni žáci, učitelé i řada rodičů. Většina dětí nastupovala do známého prostředí, ale pro téměř stovku hustopečských prvňáčků se jednalo o začátek nové etapy.
Na základní školu Komenského se přihlásilo  58 prvňáčků. Děti jsou rozděleny do dvou tříd. Na tento rekordní počet se musely připravit hlavně paní učitelky. „Letošní rok bude pro nás zajímavý, protože ten počet dětí je neobvyklý. Bude to asi trochu jiná práce,“ uvedla učitelka Marcela Ivičičová. 

„Mám pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Tou špatnou je, že právě skončily prázdniny, a tou dobrou je, že jsme na vás ve škole perfektně připravení,“ přivítala děti ředitelka ZŠ Nádražní Iva Matějíčková. Pozornost věnovala zejména prvňáčkům, pro které bylo dnes všechno nové. „V letošním školním roce máme dvě první třídy, do kterých nastupuje celkem třicet šest žáků,“ doplnila Matějíčková.
Také místostarosta Bořivoj Švásta popřál dětem pohodový školní rok. Zmínil i omezení související se stavbou nové budovy Centra volného času Pavučina. „V září zahájí stavební firma bourací práce, ale zájmové kroužky tím neutrpí. Přesunou se do knihovny, M-klubu nebo do kulturního střediska,“ ujistil děti Švásta.
Všem, nejen prvňáčkům, přejeme úspěšné vykročení do školního roku! 
-ves-, -hrad-

 

 

 

 

odebírejte přes RSS