Ulice Na Hradbách ožila masopustním veselím

5. 2. 2019 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Kultura

První únorovou sobotu se v Hustopečích slavil masopust už pojedenácté. V ulici Na Hradbách byly k ochutnání i zakoupení zabíjačkové speciality, sladkosti, pivo z místního pivovaru či víno v mnoha otevřených sklepech. Všemu kralovala cimbálová muzika Jožky Šmukaře a přehlídka masek. Nebyl problém potkat pankáče, indiána, skřítky, čarodějnice, upíry nebo medvědy z cirkusu.


Před polednem se losovala tombola plná cen a další program ocenili hlavně milovníci vína. „V poledne otevřeli sklepy vinaři. Nejvzdálenější sklep byl První vinařská naproti společenského domu a letos se do akce zapojila i nová vinotéka vinařů Hustopečska,“ uvedla pořadatelka Veronika Kuklová.
Pořadatelé se letos rozhodli z vybraných příspěvků za polévku a lístky z tomboly podpořit spolek Hustopečská chasa, který oživuje místní lidové tradice a pořádá řadu společenských akcí. „Každý rok se snažíme podporovat někoho v Hustopečích. V minulosti to byly například nemocnice, atletický klub nebo svaz tělesně postižených pod,“ připomněla Kuklová.
Zábava v ulici Na Hradbách pokračovala dlouho do večera, kdy se život přesunul do sklípků místních vinařů.

-ves-

 

odebírejte přes RSS