Ulice Tábory bude na několik měsíců uzavřena

4. 9. 2019 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video

Světelná informační tabule na parkovišti před jídelnou Základní školy Komenského už koncem srpna informovala, že začátkem září se tu začne pracovat na další etapě cyklostezky.V úterý 3. září se začalo s demontáží oplocení. „Práce budou pokračovat demolicí zídky, bude se posouvat v úseku od křižovatky ulice Tábory a Dvořákova po vstup do jídelny,“ přiblížil stavbyvedoucí David Noga. Posunutím zídky se uvolní prostor pro cyklostezku, chodník i podélná parkovací stání. Chodník sousedící s toto zídkou bude do konce září uzavřen, stejně jako přilehlé parkoviště. Poté budou práce přerušeny a bude se čekat na přeložky inženýrských sítí.

Pěší budou moci používat chodník na druhé straně ulice, do školy a do jídelny se dostanou přes místo pro přecházení Chodník na jedné straně ulice bude z důvodu zahájení prací brzy uzavřen i na jiném úseku budoucí cyklostezky, na ulici Bratislavská od vjezdu do firmy Frauenthal až tržnici Pavlína. Zhotovitelská firma slíbila, že v době Burčákových slavností bude tento chodník zprůchodněn.

Firma Swietelsky zároveň realizuje i další investiční akci města, rekonstrukci silnice na ulici Tábory spolu s vybudováním parkovacího pásu. „V týdnu od 9. září se tu začnou demontovat obrubníky a budou se připravovat parkovací stání. Od 16. září by měla být ulice uzavřena a začalo by se s opravou celého povrchu,“ popsal plánovaný harmonogram Noga.Ulice Tábory bude celkově uzavřena do konce listopadu, v termínu Burčákových slavností bude průjezdná.

Protože ulicí Tábory jezdí každé ráno školní autobus, bude se muset v době uzavírky jeho trasa pozměnit. U základní školy Komenského nebude zastavovat před jídelnou na ulici Tábory, ale před hlavním vstupem na ulici Komenského. „Objízdná trasa školního autobusu povede přes ulici Alšovu a ulici Komenského, kde bude zřízena autobusová zastávka,“ uvedl Noga. Zastávka bude přesunuta na druhou stranu komunikace. Z toho důvodu tu bude v době, kdy zde autobus zastavuje, přítomen strážník městské policie, aby dohlížel na bezpečné přecházení dětí přes cestu.
Všem, kterých se omezení způsobená dopravními uzavírkami dotknou, patří velký dík za shovívavost!

-kam-
 

odebírejte přes RSS