Ulici Generála Peřiny zdobí nová výsadba

9. 11. 2022 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

Sychravé počasí nás nutí procházet ulice města rychlejším tempem a bez většího zájmu o to, co je kolem nás nového. Mnohým tak uniklo velké množství stromů a keřů, které v posledních týdnech přibyly v ulici Generála Peřiny.


Podzim v Hustopečích patří každoročně obnově a nové výsadbě zeleně. Na několika místech ve městě se pilně vysazuje, hotovo hlásí ulice Generála Peřiny, kde se realizoval jeden z větších projektů. „Tuto výsadbu včetně revitalizace trávníků nám už v roce 2019 vyprojektovala brněnská firma Safe Trees. Projekt jsme nechali připomínkovat místním obyvatelům, kterým se návrh líbil, proto jsme začátkem letošního roku vysoutěžili firmu a teď na podzim se začalo s realizací,“ vzpomíná místostarosta Bořivoj Švásta.

Vysázeno bylo 26 stromů, především jabloní, ořešáků a hlohů. Ty doplňuje více než tisícovka keřů a zhruba stejný počet trvalek a cibulovin. „Celkem se pracovalo na ploše asi 3000 metrů čtverečních. Na dalších 1 600 metrech čtverečních se revitalizovaly trávníky,“ počítá místostarosta.

Nezapomnělo se ani na doplnění mobiliáře. Přibyly dva stoly, deset laviček a čtyři odpadní koše. „Náklady na realizaci byly vysoutěženy za milion a tři sta tisíc korun. Větší část pokryje dotace z Operačního programu životního prostředí,“ kalkuluje Švásta.

Podobných projektů, i když menšího rozsahu je po městě rozjetých více. „Kolem kina, autobusového nádraží nebo podél cyklostezky. Momentálně nám na stavebním úřadě leží další projekt tady u ulice Generála Peřiny, a to ve směru na Starovice, kde by mohl vzniknout malý parčík s houpačkami a dalším mobiliářem, ale čekáme na vyjádření stavebního úřadu,“ uzavřel místostarosta. -nov-

odebírejte přes RSS