Umělci z výtvarné skupiny Alfons se představí v Ivani

23. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Kultura
Výtvarníci z Hustopečí a okolí předvedou svoji tvorbu již počtvrté v Ivani. Výtvarný dvůr letos zahájí vernisáž umělců ze skupiny Alfons s hudebním doprovodem kapely Mezi čas. „Vzniklo to původně před čtyřmi lety jako takové malé posezení výtvarné skupiny Alfons, kde jsme vystavili svá dílka pro radost,“ vysvětlila organizátorka Martina Klaková.
Akce si postupem času získávala stále více příznivců. „Naším cílem bylo zapojit i místní výtvarníky z Ivaně a okolí a také děti,“ doplnila Klaková. Právě těm budou patřit sobotní dílničky. Na památku si můžou namalovat textil, sklo nebo navléknout korálky.
Třídenní program nabídne i ukázky řemesel, jako jsou například pletení z pediku, síťování, drátování či řezbařina. „Prostě si budeme tři dny užívat, relaxovat a kochat se krásou, kterou dokážou udělat lidské ručičky,“ lákala Klaková.
Ke koštování budou připravena vína od místních vinařů a odskočit si můžete i zatancovat pod máju. Na tento termín totiž připadají v Ivani i tradiční Bartolomějské hody. „Loni přišel průvod krojovaných i s muzikou až přímo na dvůr, tak bylo hodně veselo,“ doplnila Klaková.
-hrad-
19739

 

odebírejte přes RSS