Úředníci vyrazili zvelebovat město

22. 4. 2022 · 2 minuty čtení · 15 fotografí · 1 video
Téma Z města

Plánovaná odstávka elektrické energie uzavřela v pátek 22. dubna obě budovy Městského úřadu Hustopeče. Úředníci však přesto vyrazili do práce. Čekalo na ně zvelebování města, údržba dětských hřišť, sázení stromů i úklid veřejných budov. 


Stmelit kolektiv, udělat kus dobré práce a užít si příjemné dopoledne. To byl hlavní cíl úředníků Městského úřadu Hustopeče, kteří kvůli odstávce elektrické energie v pátek 22. dubna nemohli zasednout do svých kanceláří. Vyrazili proto přímo do ulic. „Bereme to jako příležitost pracovat pro město i jinak, než od počítačů. Zároveň si uděláme takovou teambuildingovou akci, takže samá pozitiva,“ smál se se štětcem v ruce tajemník úřadu Pavel Michalica, který celou akci zosnoval.

Práce v terénu neměli úředníci povinné. Bylo proto čistě na jejich dobré vůli, jestli se do společné akce zapojí. „Někteří kolegové využili výpadku energie k návštěvám lékaře či čerpání dovolené, takže tu dnes máme asi polovinu všech zaměstnanců, což je asi padesát osob. Když jsme obdobnou akci dělali před dvěma lety, bylo nás víc, protože tehdy krásně svítilo sluníčko, bylo to veselejší. Dneska nám počasí moc nepřeje, ale chceme toho stihnout co nejvíc,“ přesvědčoval sebe i kolegy Michalica.

Nejpočetnější skupinka pracantů zamířila za město do Tesárkova údolí ve směru na Šakvice, kde se pustila do výsadby zbrusu nového veřejně přístupného ovocného sadu. „Stromy byly pořízeny v rámci dotace z Národního programu životního prostředí z výzvy na výsadbu původních stromů. Dnes tu vysázíme 23 stromů, většinou ořešáky a třešně. Na podzim k nim přibude sedmdesát jabloní, hrušně, oškeruše a další. Celkově bude na konci roku v areálu 199 kusů stromů. Celé je to pojaté jako volně přístupný sad, kde si každý bude moci něco utrhnout a ochutnat. Není záměrem vybudovat tu komerční sad s prodejem ovoce, jde tu v první řadě o zachování genofondu původních ovocných odrůd,“ představila akci projektová manažerka Pavla Novotná.

Dámy z Marketingu a kultury využily pracovního dne k vyklizení prostor bývalé restaurace u společenského domu, která nemá nájemce a chátrá. „Nám se pracovní den výborně hodí, protože příští sobotu 30. dubna se ve společenském domě uskuteční výstava vín O Hustopečskou pečeť a Májový košt, a my chceme návštěvníkům nabídnout možnost posezení a občerstvení i v této přilehlé restauraci, takže ji musíme vyklidit a připravit,“ neskrývala nadšení vedoucí Jana Hrádková.

Pracovníci dalších odborů zvelebovali hřiště na ulici Lipová, stříhali městský vinohrad na Křížovém vrchu a natírali lavičky podél parčíků a pěších zón. „Lokality nám vybrali zaměstnanci Městských služeb, protože oni nejlépe ví, kde je co potřeba opravit. Takže jsme dali na jejich doporučení a pokusíme se být užiteční,“ usmíval se tajemník Michalica a pochválil své kolegy za ochotu a píli. -nov-

odebírejte přes RSS