Úspěšní žáci převzali na radnici ocenění

7. 6. 2019 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video

Školská a kulturní komise rady města jako každoročně koncem školního roku ocenila žáky hustopečských škol. Ředitelé nominovali celkem 12 dětí, které letos dosáhli mimořádných úspěchů. Slavnostní vyhlášení se konalo v úterý 4. června v obřadní síni radnice. Z rukou starostky města Hany Potměšilové a předsedkyně školské a kulturní komise Blanky Nešporové převzali ocenění pamětní list. Zároveň každý z nich obdržel poukázku na odměnu podle vlastního výběru a dvě vstupenky do hustopečského kina. Nejmladší laureátkou byla teprve šestiletá Leontýna Polčáková z 1.C Základní školy Komenského, vítězka krajského kola recitační soutěže.
Za úspěch v recitační soutěži Dětská scéna byl oceněn i vítěz jejího okresního kola, žák sekundy Gymnázia Tomáše Garrigua Masaryka Martin Rada. Jeho improvizovaný přednes úryvku ze Steklačových Boříkových lapálií byl příjemným zpestřením slavnosti. Cenu převzal také Martinův spolužák Jan Bartoň, který se velmi dobře umístil v humanitních i přírodovědných soutěžích, jeho nejvýraznějším úspěchem bylo 1. místo v krajském kole zeměpisné olympiády.
Všestranně nadaný je i Jakub Havlík, žák deváté třídy Základní školy Komenského, podařilo se mu uspět v olympiádách z matematiky, českého jazyka i angličtiny. Ze stejné třídy je také další oceněný, Petr Josefík, který se už od šestého ročníku vždy velmi dobře umísťoval v okresních kolech matematických soutěží.
Paní ředitelka Základní školy Nádražní nominovala letošní absolventy Davida Svobodu za příkladný přístup ke studiu a Veroniku Maškovou zejména za přední umístění v soutěži „Hledáme mladého chemika“.
V chemii vyniká také Eliška Rapcová, čerstvá abiturientka hustopečského gymnázia. Anita Homolíková ze septimy dosáhla letos mimořádného úspěchu v konverzační soutěži v anglickém jazyce, přes velkou konkurenci dokázala v krajském kole zvítězit.
Vynikajících studijních výsledků dosáhla studentka Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Hustopeče Karolína Matlovičová, na vysvědčení bude mít samé jedničky. Výborně reprezentovala školu v krajské soutěži zaměřené na grafiku, v kategorii Wordprocessing byla třetí. V krajské soutěži odborných dovedností získali 2. a 3.místo žáci oboru elektrikář – silnoproud David Kilián a Frederic Kuc.

Kromě výborných znalostí a úspěchů v soutěžích ředitelé škol v nominacích vyzdvihovali i osobní kvality žáků. Na závěr slavnosti je ocenila i starostka města Hana Potměšilová: „Demokratická společnost je založena na tom, jaké mládí nám vyroste, kdo bude řídit tento stát, kdo bude vynálezce, jaké budeme mít lékaře a podobně. Já věřím, že právě ta mládež je naše budoucnost a že ji máme zdravou.

-kam-

 

odebírejte přes RSS