Úspory energií, rekonstrukce mostu i zvýšení bezbečnosti na cysklostezce. Radní jednali

8. 6. 2023 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města
V úterý 6. června jednali radní. Schválili zadání veřejné zakázky na poskytování energetických služeb metodou EPC v budově ZŠ Komenského i dotaci na opravu fasády domu po Nohelových.

Radní rozhodli o realizaci úsporných opatření v ZŠ Komenského metodou EPC. Její princip spočívá v tom, že investice do rekonstrukce energetického systému v předpokládané hodnotě 22 milionů korun bez DPH bude splácena z dosažených úspor po dobu 10 let. „Jedná se o nadlimitní veřejnou zakázku, která bude zveřejněna na profilu zadavatele a o administraci se postará společnost PORSENNA o. p. s., jejíž nabídku jsme schválili,“ uvedla starostka, Hana Potměšilová. Samotná realizace bude definitivní v případě, že ji posvětí zastupitelé na svém červnovém zasedání v rámci čtvrtého rozpočtového opatření.

Vedení města vybralo zhotovitele projektové dokumentace stavby „Most u Stafikru“. Z celkem čtyř podaných nabídek nejnižší cenu, 490 tisíc bez DPH, avizovala firma PIS PECHAL s.r.o. „Tento most je v havarijním stavu, a i vzhledem k tomu, že v průběhu několika let budeme muset řešit novou čističku odpadních vod a zde povede přístupová cesta, naplánovali jsme kompletní rekonstrukci,“ doplnila Potměšilová.

Dvě nová bezpečnostní zrcadla budou umístěna u výjezdu z velkoskladu COOPu v Žižkově ulici. „Vede zde cyklostezka a zrcadla tak poskytnou lepší přehled o prostoru a pomůžou minimalizovat riziko nehod,“ vysvětlil důvod instalace místostarosta, Bořivoj Švásta.

Opravy vpustí, obrubníků, přídlažby i asfaltového povrchu komunikací. Radní vybrali dodavatele. „Dělníci opraví celkem 12 vytipovaných a zvýrazněných míst. Jedná se o závady v ulicích Vinařská, Habánská, Javorová, Střední, Žižkova, Hybešova, Starovická a Na Sídlišti a Herbenově farmě,“ upřesnil místostarosta, Josef Horák.

96284
Celkem je vytipovaných a označených 12 míst, která budou opravena

Město Hustopeče nabízí k prodeji osobní vozidlo VW Caddy. „Auto pomáhalo seniorům v Hustopečích s přepravou například k lékaři, do lékárny či na úřady. Nyní je tato služba zajištěna externí firmou a vůz je nadbytečný,“ vysvětlil důvod prodeje Horák.

Jihomoravský kraj přispěje částkou 350 tisíc na rekonstrukci fasády bývalého domu Nohelových na Dukelském náměstí. „Památku se snažíme postupně obnovovat, hotová je střecha a aktuálně je na řadě fasáda. Již máme vybraného zhotovitele, celková cena včetně DPH je 543 290 korun. Více než polovinu zaplatí dotace, zbývající částku pokryje městský rozpočet. Hotovo by mělo být  koncem roku 2023,“ avizoval Švásta.

-hrad-

 

odebírejte přes RSS