Uzavřeli Mrštíkovu ulici a uspořádali si slavnost

19. 9. 2023 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Mrštíkova ulice v Hustopečích se již podruhé stala dějištěm celorepublikové akce Zažít město jinak. O zapojení do sousedských slavností, jehož program si vytváří sami obyvatelé jednotlivých lokalit, se v Hustopečích postaral dobročinný spolek Narana.


Hlavní myšlenkou slavností je sousedské setkávání a sdílení. Přesto nebyla nouze ani o doprovodný program. „Zažít město jinak je celorepubliková akce a nám se už v loňském roce zalíbila ta myšlenka, že uzavřeme místo, které běžně slouží jenom dopravě, a nabídneme lidem možnost se zastavit a vnímat to místo jinak. Spousta věcí je daná organizátory, kteří třeba mají jednotné plakáty a podobně. Máme tu samozřejmě domácí jídlo, společný stůl, opékáme špekáčky, máme tu dílničky pro děti i různé domácí výrobky. Měli jsme mít i živou hudbu, protože koncerty jsou takovou klasickou a přirozenou součástí těchto akcí, ale náš muzikant onemocněl, tak tu máme hudbu alespoň reprodukovanou,“ seznámila nás s akcí Marija Wazi, jedna z organizátorek.

Slavnosti se každoročně konají vždy třetí víkend v září, což letos ovlivnilo návštěvnost. Tím se však organizátorky nedaly odradit a užili si krásné odpoledne s myšlenkou, že za rok si setkání určitě zopakují. „Je pravda, že se letos sešlo v tento den více akcí, takže se to na akci podepsalo. Ale lidé, kteří tu byli v loňském roce, přišli i letos. A dokonce se nás už nějakou dobu vyptávali, jestli akci zase uspořádáme. Takže za rok to asi určitě zkusíme zase,“ těší se Marija. -nov-, -slam-

odebírejte přes RSS