V budově praktické školy najdou zázemí dva obory umělecké školy

13. 9. 2018 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video

Budova Základní a praktické školy Hustopeče nebyla v posledních letech plně využívaná. Z toho důvodu rozhodl Jihomoravský kraj jako zřizovatel o přestavbě části školy na výuku zájmového vzdělávání. Své místo zde najdou obory základní umělecké školy – taneční a výtvarný.


Praktická škola má odloučené pracoviště v Morkůvkách, které navštěvuje 16 žáků a do Hustopečí dochází 40 dětí. Současná čísla dokazují velký pokles docházky, ale přesto škola díky potřebám svých žákům potřebuje využívat více prostoru. „Vzhledem k postižením, které ty děti mají, tak prostory opravdu potřebujeme. Není to jenom o třídách, ale máme tu i rehabilitační místnost, dílny, výtvarný ateliér apod.,“ popsala ředitelka školy Blanka Vetýšková.
Rozdělení budovy je nastaveno tak, aby vyhovovalo potřebám praktické i umělecké školy. Stavební úpravy začaly o prázdninách. Týkají se přízemí budovy, kde se musely dílny, sociální zařízení a sklady přesunout do části, která bude patřit k praktické škole. V druhé části budovy určené pro uměleckou školu vznikají taneční sál a výtvarné dílny.
Výuka školy se zatím koná v náhradních prostorech: ve společenském sále, přilehlé restauraci a v M-klubu. „Věnujeme se spíš herní činnosti. Potřebujeme si zvyknout sami na sebe, protože máme spoustu nových dětí. Nové místo je pro nás velmi atraktivní a děti trošičku rozptyluje od soustředění, tak se tady učit nemůžeme. Ale my si to užíváme, je to taková malá škola v přírodě,“ představila náhradní program pedagožka Helena Průdková.
V pondělí 17. září se děti vrátí zpět do školy. „Jsme domluvení se stavební firmou, že naše část už bude zprovozněná. Děti budou moci projít nahoru do výukových prostor a tam už se budou normálně učit,“ řekla Vetýšková.
Celková přestavba by měla být hotová do konce listopadu.

-ves-

 

odebírejte přes RSS