V Hustopečích funguje dluhová poradna

16. 7. 2019 · 1 minuta čtení · 1 video

Pomoc lidem, kteří se zadlužili a neví si rady, nabízí v Hustopečích dluhová poradna. Zajišťuje ji pastor apoštolské církve Karel Fridrich a její potřeba vyplynula i z pravidelných setkání skupiny komunitního plánování pro Hustopečsko.

„Dluhová poradna je široký pojem, pracuji s každým klientem individuálně. Někdo přijde už v situaci, kdy nevychází s penězi a potřebuje lépe nastavit příjmy a výdaje vlastního rozpočtu. Samozřejmě hodně lidí se na mě obrátí až v případě, že jim dluhy výrazně komplikují život a vůbec si s nimi neví rady,“ vysvětlil Fridrich.
Ten se snaží vymyslet nejvhodnější řešení pro všechny lidi, kteří požádají o pomoc a mají vůli aktuální stav změnit. „Neumím dělat zázraky, nicméně hledáme s klienty optimální východisko. Zmapujeme všechny věřitele a podle toho se vyvíjí další postup. Někdo potřebuje sehnat elektrikáře a prověřit rozvody kvůli vysokým platbám za energii, jiný si hledá neúspěšně práci a podpoří ho spolupráce při vyhotovení životopisu. Kontakty máme také na právníky a můžeme zprostředkovat i podání návrhu na oddlužení,“ upřesnil rozsah Fridrich.
Apoštolská církev sídlí v Hustopečích v Kollárově ulici 7. Pastora lze kontaktovat napřímo nebo se obrátit na sociální odbor, jehož zaměstnanci mají o službě, která je zdarma, informace.
-hrad-

odebírejte přes RSS