V Hustopečích začal kurz sebeobrany pro ženy!

21. 9. 2021 · 1 minuta čtení · 7 fotografí
Téma Sport
V prvním patře supermarketu Coop na Bratislavské ulici si spolek Asia Budo Center zřídil novou moderní tělocvičnu k výuce bojových sportů.

V nabídce je především tradiční výuka japonského karate Goju Ryu Karate Do. Pro zájemce je připravený instruktor na výuku Yaw Tai Chi Self Defence. A jako další je prevence a sebeobrana, která využívá především izraelských bojových systémů Krav Maga – Kapap. 

"Kurzy sebeobrany děláme od roku 2009 a jsou určeny všem ženám, které se chtějí naučit chránit samy sebe a své blízké. Chodí k nám ženy, které lekce berou jako prevenci, ale máme tu i hodně žen, které již byly napadeny a potřebují opět najít sebevědomí," představuje kurzy vedoucí spolku Antonín Grůza.

Kurz trvá dva měsíce a tréninky jsou vždy v pátek v 17:00 v nové tělocvičně v budově supermarketu Coop. "Dámy se tu naučí, jak využívat svou sílu i proti větším protivníkům, naučí se několik důležitých technik. Je to i o jakémsi přeprogramování chování v případě napadení ať už na ulici či doma. Spolupracujeme i s Policií české republiky, takže v rámci kurzu se budeme zabývat i nějakými psychologickými aspekty," popisuje Grůza a dodává, že v letošním školním roce je v plánu celkem 5 takových kurzů. 

Zájemkyně se mohou hlásit na webu https://asiabudocenter.eu/cz/kontakt, kde se dozvíte i o dalších aktivitách spolku.

odebírejte přes RSS