V hustopečském týmu volejbalistů zaujímají vůdčí role ženy

25. 2. 2019 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

Sobotní den ve sportovní hale patřil opět po roce dospělým volejbalistům. Každoroční Tříkrálový turnaj se letos lehce modifikoval v turnaj masopustní. I tak se ale v hale představily smíšené mixy z celé Moravy a Slovenska, aby si přátelsky zahrály a možná se při tom tak trochu i špičkovaly...


Sport se dá provozovat na dvou úrovních - buď usilujete o výsledky a umístění v tabulkách, nebo vás prostě baví pohyb a dobrá parta přátel. Klub volejbalistů z Hustopečí sami sebe řadí k té druhé skupině. I tak si ale neodpustí trochu soupeření se jinými týmy. Každoročně už 14 let proto pořádají turnaj smíšených amatérských mixů. Jde v podstatě o to, abychom se setkali s přáteli a pobavili se. Není to na žádná profesionální úroveň, nic si nedokazujeme. My tady v Hustopečích už roky nehrajeme žádnou ligu, nicméně tento sport nás prostě baví, popsal situaci organizátor Jaroslav Zechmeister.

Týmy, které do Hustopečí každý rok zveme jsou z celé Moravy a Slovenska. Ta spolupráce začala vlastně v našem družebním městě Modra, kam jsme v rámci spolupráce jezdili na turnaje a tak jsme postupně poznávali i další týmy, se kterými si vždycky rádi zahrajeme,“ popsal vznik turnaje Zechmeister.

Podmínkou smíšených mixů jsou minimálně 2 ženy v týmu. A ačkoliv se může zdát, že hrát spolu s muži je pro ženy náročné, opak bývá pravdou. Já bych chtěl zdůraznit, že naše ženy jsou velice ambiciózní a mají v sobě neskutečný motor, kterým nejen že muže skvěle dotáhnou, ale dokonce nás i předčí. A co je zajímavé, že ženy se dokonce snaží vysvětlovat nám, mužům, jak to vlastně máme hrát. My si sice myslíme, že to dobře víme, ale ony jsou opačného názoru, baví se Zechmeister.

Co se samotné hry týká, ženy žádnou výhodu nemají a hraje se podle ligových pravidel. Jediný menší rozdíl je ve výšce sítě, protože muži mají mít síť ve výši 243 cm a my ji nasazujeme tak o 5 cm níž, je to něco mezi ženskou a mužskou výškou. V České republice se totiž smíšené mixy v ligových soutěžích nehrají, proto tam ani nejsou nastavena jasná pravidla. Tohle jsme odkoukali od kolegů ze Slovenska, kde se mixy hrají i profesionálně. Jinak samozřejmě všechna pravidla ligových turnajů dodržujeme, shrnuje Zechmeister.

Přestože dospělí volejbalisté ambice na ligové soutěže nemají, o to větší péči věnují dětem a dorostu. Už následující víkend se starší žákyně utkají se soupeřkami v krajském přeboru a v neděli 24. března zaplní hustopečskou halu stovky nejmenších dětí na krajském turnaji barevného minivolejbalu. 

Dospělí zájemci si tak mohou alespoň zajít rekreačně zahrát každou středu v 17:30 nebo v pátky v 20:30 do sportovní haly. Vítáni jsou muži i ženy a překvapivě především ti staršího věku. My starší totiž hrajeme víc hlavou, je to spíš technická záležitost. Už nejdeme na sílu jako za mlada, ale opravdu nad tím přemýšlíme. Proto se mi tento sport líbí, protože nezáleží na kondici, hrát může kdokoliv a my rádi nové hráče mezi sebou přivítáme, zve do svých řad Zechmeister. -nov-

odebírejte přes RSS