Menu Hledat

V kinokavárně rozdávaly radost harmonikářky

12. 9. 2022 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Jistě existují typičtější místa, kde byste očekávali zpěv s tahací harmonikou, než je kinokavárna. Krok do neznáme se pořadatelům vyplatil a večer S harmonikou pro radost z cyklu hudebních neMalých pátků přilákal na čtyři desítky posluchačů.


Dvě sympatické zpěvačky, Martina Zavadilová a Mirka Šubíková, jsou v širokém okolí dobře známé. Usměvavé dámy se zpěvu s harmonikou věnují už desítky let. Jedna doprovází dechovou hudbu Martina a přátelé v Hostěrádkách, druhá zase soubor Darebné ženy z Velkých Pavlovic. Obě v Hustopečích vystupují pravidelně, i když obvykle při soukromých akcích ve sklepech vinařů.   

Početnému publiku v kinokavárně zazpívaly především lidové písničky, ale na své harmoniky dokáží zahrát mnohem širší spektrum skladeb. „Když je dobrý hráč, tak zahraje úplně všechno. Harmonika vydá za celou kapelu, proto i když hrajeme třeba ve sklepech, tak lidovky už jdou bohužel do pozadí a hraje se hlavně soudobá hudba,“ shodly se obě harmonikářky.

Harmonikářů pomalu ale jistě ubývá, proto i v Hustopečích dámy několikrát vyzvaly své posluchače, aby se nebáli povzbuzovat mladší generaci a vést je ke hře na harmoniku. -nov-

odebírejte přes RSS
česky english deutsch