V knihovně se nahlédlo do záhad české historie

17. 9. 2021 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video

Do hustopečské městské knihovny zavítal ve čtvrtek 16. září cestovatel, scénárista, spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček. Téměř padesátce posluchačů představil záhady a tajemna z naší historie i současnosti. 


Dějiny jsou plné událostí, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností. Co vy? Bojíte se rádi? Jestli ano, tak jste nemohli ve čtvrtek 16. září chybět na přednášce České tajemno, se kterou do Hustopečí přijel PhDr. Arnošt Vašíček. Posluchače zaujal povídáním o záhadami opředeným hradem Zvíkov, o tajemném Golemovi či přítomnosti mimozemšťanů v České republice. „Budeme se sice věnovat avizovanému českému tajemnu, což jsou největší záhady týkající se naší republiky, ale také příběhům z knihy Tajemné fenomény, které jsou pro změnu o záhadách ze světa,“ říká Arnošt Vašíček.

Nemohli jsme se nezeptat, kde se v něm vášeň po tajemnu a záhadách vzala. „Faktem je, že jsem psal pro noviny a časopisy a psal jsem především reportáže z cest. Zjistil jsem, že na těch cestách si vybírám témata, která mne nejvíce zajímala – ta se vůbec netýkala například průmyslové výroby, ale spíše tajemných rituálů, zajímavých archeologických nálezů nebo historických záhad… už mi to tak nějak zůstalo a věnuji se tomu naplno desítky let,“ usmívá se sympatický vypravěč.

Vašíčkovo jméno vám může být povědomé i z televize, stojí za scénáři seriálů Zatracená brána, Ďáblova lest či Strážce duší. Vašíček nastínil také televizní plány do budoucna. „Nechci to zakřiknout, ale mám připravený nový seriál, který se shodou okolností odehrává tady na jižní Moravě, ale nezlobte se, bližší detaily bych nerad uváděl,“ láká Vašíček.

-vyh-

odebírejte přes RSS