V knihovně se řešili stoleté i novodobé záhady. Přijel záhadolog Vašíček.

3. 11. 2023 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Na svátek všech zemřelých, ve čtvrtek 2. listopadu, hostila městská knihovna přednášku populárního záhadologa Arnošta Vašíčka.


Tajemný večer přímo vybízel k záhadným historkám. „Protože jsme v Hustopečích, kde to mám mimochodem velmi rád, tak si dnes řekneme o několika událostech, které se staly přímo tady nebo v nejbližším okolí. Nejvýraznějším příběhem bude vyprávění o židovském chlapci, na kterém byl v roce 1696 vykonán exorcismus, protože vykazoval opravdu nadlidské schopnosti jak fyzické, tak mentální, a dokonce odhalil pachatele několika trestných činů. Všechno jsou to podklady pro knihu Zloději tváří, o které si dnes také něco řekneme,“ těšil se na setkání v Hustopečích Vašíček.

Spisovatel, který do Hustopečí rád jezdí a vždy jej vítá plný sál posluchačů, však přijel hlavně představit svou novou knihu Lovec záhad. „To je úplná novinka, na kterou jsem se velmi těšil, protože se v ní vracím 21 expedicím, které jsem v minulosti podnikal a psal jsem o nich faktografické knihy. Během toho bádání se však staly i věci, která v knihách nešly použít, protože to nebylo nijak podložitelné, jsou to mé osobní zážitky, zkušenosti. Teprve nyní jsem je sepsal dohromady a určitě i čtenáři naznají, že jsou často mnohem zajímavější, než ty expedice samotné,“ usmíval se Vašíček.

Během přednášky se za okny postupně stmívalo a posluchači v podzimním šeru hltali každé slovo napínavého vyprávění, aby se pokusili přijít na to, jestli mají předložené záhady svá vysvětlení. „Doufám, že ne, protože to bychom byli ochuzeni o to vzrušení. Ale myslím si, že spoustu záhad nelze objasnit jen proto, že prostě nemáme dostatek informací,“ uzavřel Vašíček- -nov-

odebírejte přes RSS