V knihovně se usadili superhrdinové

25. 7. 2018 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video

Šestadvacet dětí ve věku od sedmi do deseti let si letos nenechalo ujít příměstský tábor s angličtinou. Týdenní kurz, kdy si děti hravou formou osvojují a zažívají tento světový jazyk se konal v Městské knihovně a hlavní téma bylo lákadlem spíše pro kluky - Superheroes!


My se tady snažíme o to, aby angličtina děti bavila, takže se hodně zpívá a hodně tancuje. Máme to rozdělené tak, že dopoledne jsme v knihovně a odpoledne máme aktivity v terénu. Hrajeme bojové hry a jezdíme na výlety, třeba do lanového centra, popisuje program táboru vedoucí Veronika Koschová.

I když to na táboře na první pohled vypadalo jako ve škole, děti to tu baví. Oni se k nám vrací, někteří jsou tu opakovaně, sami si tábor vybrali, tak si myslím, že jsou nadšení. Nechceme je tady mučit, ale spíš opravdu tou nenásilnou formou je motivovat k mluvení. A oni to sami zkouší. Vidíme to i při těch odpoledních aktivitách, které jsou i tak postavené, aby děti trochu používali angličtinu samovolně mimo učebnu. Ale protože to věkové rozpětí je tu celkem velké a každé to dítě je na tom s angličtinou trochu jinak, tak nikoho do ničeho nenutíme, necháváme tomu volný průběh, doplňuje Koschová.

Že se superhrdinové dobře baví a s angličtinou se utkali velmi dobře, to nám ukázali i na kameru - podívejte se na reportáž! -nov-odebírejte přes RSS