V přátelském turnaji zvítězili všichni

22. 9. 2019 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Z města

 Ve společném memorandu partnerských měst Hustopečí je zakotvena spolupráce na různých úrovních. V každém městě se každý rok uskuteční jedna společná akce, Benátky nad Jizerou letos o prázdninách připravily týdenní setkání seniorů, skauti se chystají do Modry a v režii Hustopečských se po třech letech konal sportovní žákovský turnaj.


Z každého města přijely čtyři osmičlenné týmy, vždy starší a mladší, dívky a chlapci. V hustopečských družstvech spojili síly žáci druhého stupně obou základních škol: Komenského i Nádraží. Turnaj byl slavnostně zahájen v pátek 20. září o půl deváté ráno v městské hale a hned začalo sportovní zápolení. Holky se přesunuly do tělocvičny Gymnázia T. G. Masaryka, kde se utkaly ve florbale a přehazované. „Maly sme moc silné protihráčky, maly vela toho natrénovaného, takže sme nemali moc šancu na prehadzovanej, ale na florbale sme vyhraly,“ podělila se o své dojmy starší děvčata z Modry. Pochválil je i jejich trenér: „Dievčatá daly do toho úplne že život, perfektná hra, dobrý rozhodcovia, my sme spokojný, keď že sme vyhrali, my sme úplně spokojný!“

Se svou hrou pod dohledem rozhodčích z hustopečských základních škol mohli být i chlapci ze staršího týmu domácích, svou kategorii nakonec vyhráli. „Hráli jsme fotbal a házenou, fotbal jsme vyhráli a házenou jednou vyhráli a jednou prohráli,“ prozradil nám jeden z nich.

Mezi mladšími chlapci zvítězili bojovníci ve žlutých dresech z Modry. Modrá trička oblékli sportovci z Benátek nad Jizerou, prvenství získali mezi mladšími žákyněmi.

Kromě sportovních zápasů byl pro hosty v Hustopečích připraven i doprovodný program.
Včera sme boli na vašom chodníku mandlovom, na rozhladni, velmi sa nám páčilo, děcka si aj posbieraly nejaké mandle, bolo to velmi dobře vymyslené,“ chválila pořadatele paní učitelka z Modry. Benátečtí si kromě nové budovy Pavučiny stihli prohlédnout také centrum města a zašli i na Křížový vrch. Večer se všichni spolu v Kině podívali na film S Trabantem až na konec světa.

Letošní sportovní turnaj dětí je za námi a přinesl krásné výsledky: každé ze zúčastněných měst zvítězilo alespoň v jedné kategorii! Věřím, že všichni to přežili ve zdraví a bez zranění, že si každý něco odvezl odtud, že navázali nová přátelství, že každý podal ten nejlepší sportovní výkon, co mohl a že nikdo není zklamaný,“ uzavřel místostarosta Bořivoj Švásta.

-kam- 

odebírejte přes RSS