V sobotu 25. března na vás čeká (nejenom) mandlové občerstvení

23. 3. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Kultura
Zatažené nebe bohužel mandloňovým květům nepřeje, ale stále mají dva dny na to, aby vykvetly a předvedly se návštěvníkům Slavnosti mandloní a vína v plné parádě. Přijďte přivítat jaro do Hustopečí!
A na jaké občerstvení se můžete těšit? Mandlové menu se bude podávat v šesti restauracích po celém městě. Pokrmy obohacené o mandle a jejich typickou chuť a aroma budete moci okusit v restauraci U Halmů, Vinopa, Rustikal, Centro, Formanka a Hotel Růženy.
Po vyhlášení soutěže o nej… mandlový dezert, které bude ve 14.30 na Dukelském náměstí, budou všechny přihlášené dezerty nabízeny k ochutnávce.
Během procházky „Mandloňovou stezkou na rozhlednu“, u stanoviště číslo 3, čeká na výletníky otevřený samoobslužný Ovčí bar vybavený pitím, mandlovými koláčky a hlavně špekáčky, které si můžete na místě opéct.
Na konci procházky, u rozhledny, budou připraveny mandlové speciality, jako slané mandlové sušenky, bagety s pastou ze svatojánských ořechů a křupavou hustopečskou mandlí či pečivo s mandlovou paštikou.
Mandlové pochutiny můžete zapít Hustopečskou mandlovicí nebo místním vínem. Čeká na vás 12 otevřených sklepů v ulici Na Hradbách, v okolí Dukelského náměstí a v ulici Havlíčkova za hřbitovem. Od 9.00 bude ochutnávka vína na nádvoří domu U Synků, kde se budou prezentovat čtyři vinařství. Zavítat můžete i do Stálé vinařské expozice a degustovat Hustopečské městské víno.  

Podrobný program na plakátech a letácích. Pro více informací sledujte facebook

-ves- 

 

 

 

 

odebírejte přes RSS