V sobotu přivítáme v Hustopečích svatého Martina!

9. 11. 2021 · 1 minuta čtení · 1 fotografie

Svatý Martin opět zavítá do Hustopečí! V sobotu 13. listopadu přijede v 11 hodin a 11 minut pod okna radnice, kde si přiťukne s vinaři i zástupci města. Dozvíme se něco o Hustopečském vinařském bratrstvu a jedním z letošních hostů bude Ing. Filip Lutzký z Vinařství Obelisk, který nám poví něco o moderních trendech ve vinařství.

Abychom dodrželi bezpečnostní opatření a rozestupy, nebude stát na náměstí klasický velký stan, ale více malých stánků, u který budete moci ochutnat všechny schválené odrůdy svatomartinského - Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské červené rané, Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Těšit se můžete i na rosé a klarety ze zmíněných odrůd. Na pokladnách budete moci zakoupit degustační sadu za 230 Kč. Ta obsahuje OIV sklenici na košt , kartičku na 10 vzorků vín a brožurku.

Posedět u cimbálové muziky Kapric můžete od 13:00 v postavených party stanech.

Svatomartinskou husu budete moci ochutnat ve stánku na náměstí, nebo v restauracích po městě. Do svého jídelníčku ji zařadili Hotel Amande, Hotel Rustikal, Hotel Vinopa, Restaurace u Halmů a Restaurace Formanka.

Součástí programu jsou i otevřené sklepy - Vinařství Starý vrch, Vinařství Aurora,Vinařství Sadílek, Vinařství Košulič, Altenberk vini a. s. – U Ivičičů, U Otřísalů a U Medňanských.

Už od 10 hodin bude možné zavítat i do řemeslných stánků, které budou lemovat náměstí. Nebude chybět ani svařáček a sladké dobroty.

Pojďte s námi přivítat zimu, okoštovat mladá vína a pochutnat si na voňavé husičce!

odebírejte přes RSS